ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Wrocław
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
30-03-2019   -   31-03-2019 

 

 

"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA


http://polska.zaprasza.eu
Zajezdnia Dąbie - Centrum Kultury Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3 Wrocław
11:00-18:00
BEZPŁATNE       
 
Plastyka
Wrocław zaprasza do siebie wszystkich ilustratorów, grafików oraz miłośników tych dziedzin. Nadchodzi czas Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe i bezprecedensowo inspirujące. Zapraszamy w dniach 30 i 31 marca. Wstęp bezpłatny.

Plakat spełniający już cały szereg ról, znajdzie należną mu uwagę w postindustrialnych przestrzeniach Centrum Kultury Czasoprzestrzeń – dawnej Zajezdni Dąbie. To przystanek dla różnych targów i wystaw. Przyszedł również i czas na rarytas dla osób, którym bliska jest sztuka wizualna.

Niegdyś plakat stanowił narzędzie manipulacji, propagandy i z tymi zjawiskami kojarzyło się jego pojęcie. Poza informowaniem o wydarzeniach, zyskał drugą funkcje, przeszedł imponującą ewolucję i znalazł ujście w trendach wnętrzarskich.

Plakat został więc udomowiony, będąc pomostem pomiędzy kulturą a sztuką - stał się też równoprawną ozdobą wnętrz.

Historia jak na plakacie

Niemały udział w procesie upowszechniania plakatu miał właśnie Wrocław. Profesorowie Eugeniusz Get Stankiewicz oraz Jan Jaromir Aleksiun, Jerzy Czerniawski, Jan Sawka – czyli tzw. czwórka wrocławska to nazwiska znane każdemu, komu nieobca jest sztuka plakatu. Nieco inaczej jednak od wcześniejszej Polskiej Szkoły Plakatu wrocławscy twórcy, traktowali aktualne tematy - prym wiodły tu humor, ironia i paradoks.

Ludzi zaangażowanych w ten środek wyrazu, z korzeniami we Wrocławiu było jednak znacznie więcej, a obecnie Wrocław jest silnym ośrodkiem artystycznym, w którym tworzy wielu niezależnych grafików i ilustratorów. Na arenie międzynarodowej, w prestiżowych wystawach i konkursach Polskę reprezentuje często Wrocławska Szkoła Grafiki - grupa utworzona przed wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wrocław – miasto domyślne

Nie może więc dziwić fakt, że to właśnie we Wrocławiu zorganizowane zostaną targi poświęcone plakatowi oraz ilustracji.

Ponadto w dniach 30-31 marca (bo to właśnie czas tego eventu), Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji stworzą możliwość zobaczenia oraz nabycia wspaniałych plakatów wnętrzarskich, ale też filmowych czy teatralnych - jako że nadrzędną funkcją plakatu jest przyciąganie wzroku w przestrzeniach miejskich. Pojawią się też grafiki pomniejszych formatów, oparte na kanwie całego przekroju tematów. Nie zabraknie i grafik z pogranicza abstrakcji.

Od wyboru do podziwu

Naszym oczom ukażą się plakaty graficzne i typograficzne, dzieła sztuki wyrażające rozmaite style, wśród których każda preferencja znajdzie swoje odbicie. Minimalizm, czerń i biel, geometria, styl retro, cytaty... będzie czym nacieszyć oko i zapewnić sobie tę radość na dłużej.

Serdecznie zatem zapraszamy do odwiedzenia premierowej edycji Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji w dniach 30-31 marca. Targi odbędą się w Zajezdni Dąbie – Centrum Kultury Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1-3 w godzinach 11:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny, a wrażenia będą z pewnością bezcenne.


WSTĘP BEZPŁATNY
30-31 marca (w godz. 11-18)
Zajezdnia Dąbie - Centrum Kultury Czasoprzestrzeń
ul. Tramwajowa 1-3

Więcej informacji:
www.targiplakatuiilustracji.pl
https://www.facebook.com/events/2234357180145480/

  
http://www.targiplakatuiilustracji.pl
 
Miejsce:
Zajezdnia Dąbie - Centrum Kultury Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3 Wrocław
 
Godz.
11:00-18:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury