ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
16-10-2018   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Renata Mirska - „Podążając w kierunku równika - Tajlandia, Malezja, Singapur”.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
19:00
BEZPŁATNE    DLA DZIECI   
 
Wydarzenia inne
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. Wstęp wolny!

Renata Mirska - Amazonka w Podróży. Zawodowo jestem technologiem żywności i doradcą żywieniowym, prywatnie żoną Janka i mamą 9-letniego Borysa. Swoją przygodę z dalekimi podróżami rozpoczęłam w 2006 r. wyprawą do Chin. Następnie były Indie i Nepal. Później była przerwa na chorobę, która oprócz negatywnych emocji, spotęgowała we mnie pragnienie poznawania i dotykania świata. Azja południowo - wschodnia jest dla mnie fascynującym kierunkiem. Jestem inicjatorką spotkań podróżniczych „Amazonka w podróży” w Stowarzyszeniu Klub Śląskich Amazonek. Moim marzeniem jest realizacja wyprawy kobiet z doświadczeniem choroby nowotworowej - Amazonek nad rzekę Amazonkę.

W tym roku, wraz w mężem i synem, odwiedziłam Singapur, Malezję i Tajlandię. Trzy kraje Azji Południowo - Wschodniej tak bardzo podobne a jednak zupełnie różne. Wszędzie są piękne plaże, biały piasek, gorące słońce, apetyczna kuchnia i ludzie uzależnieni od smartfonów. Każdy kraj to jednak inna kultura, inna religia i inny sposób bycia:

Singapur to państwo - miasto przyszłości, centrum finansowe świata, potężna mieszanka kultur i ludzi z całego świata. Tutaj doświadczyliśmy rozrywki na wysokich obrotach dla dużych i małych w gigantycznym parku rozrywki. Na miejscu spędziliśmy tylko 3 dni - ceny nie są dla polskiej kieszeni.

Malezja jest krajem muzułmańskim, kobiety unikają kontaktu wzrokowego, na każdym kroku tabliczki z zakazami, tradycja miesza się z nowoczesnością, tutaj doświadczyłam najstarszego na świecie lasu deszczowego. Malezja „pachnie” durianem - królem owoców, którego nie wniesiesz do hotelu, pociągu czy samolotu.

Tajlandia - kraj uśmiechu, łagodności mnichów buddyjskich i kuchni z nutą galangalu. W Tajlandii wszędzie byłam witana uśmiechem, pięknym buddyjskim ukłonem, miałam tu poczucie spokoju i wolno płynącego czasu. Tutaj czuję się najlepiej… i tutaj na pewno wrócę…
  
http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia
 
Miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
 
Godz.
19:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury