ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
22-09-2018   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
„CHWILA WYOBRAŹNI” - spektakl Formacji Tanecznej BISS.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
18:00
    DLA DZIECI   
 
Taniec
Bilety: 10 zł/os. - w przedsprzedaży do 21 września 2018 r. i 15 zł/os. - w dniu imprezy, dostępne na: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Spektakl taneczny w reżyserii Roksany Kołodziejczyk, choreografia: Roksana Kołodziejczyk, Zespół, reżyseria światła: Marcin Ploch. Jest to kolejny spektakl Formacji Tanecznej BISS.

Przesłanie: Zwyczajna, szaro-bura rzeczywistość prawie zmusza nas do tego, by używać wyobraźni. Odwiedzać dzięki niej miejsca, do których inaczej byśmy nie trafili, być takimi, jakimi chcielibyśmy być. Każdy powinien choć na kilka chwil przenieść się w świat marzeń, sprawić, by codzienność nas nie przytłoczyła. Nawiązując do tych słów najnowszy spektakl taneczny "Chwila Wyobraźni" Formacji Tanecznej Biss będzie barwnym spojrzeniem w głąb świata, o którym czasem możemy jedynie marzyć. Przeistoczeniem nieprzyjaznej codzienności, samotności w wyimaginowany, piękny świat, dający chęci do życia. Wyobraźnia nic nie kosztuje, więc zacznijmy marzyć...

Formacja Taneczna BISS - działa w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Zespół jak indywidualnie jego członkowie rokrocznie zdobywają czołowe miejsca w konkursach, festiwalach i turniejach tańca. Od dwóch lat młodzi tancerze przede wszystkim angażują się w tworzenie spektakli tanecznych. Po entuzjastycznym przyjęciu przez widownię spektaklu "Szukając siebie" przyszedł czas na "Chwilę wobraźni", której majowa premiera zgromadziła pełną widownię. Strona FB zespołu: www.facebook.com/Formacja-Taneczna-BISS-825695334182920/.

Roksana Kołodziejczyk - instruktor tańca jazzowego w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Trener, tancerz, choreograf, instruktor, pedagog. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec i Kursu w zakresie Choreografia Sceniczna na specjalności Choreografia Tańca Nowoczesnego. Ukończyła również studia II stopnia na kierunku Odnowa Biologiczna i Turystyka Uzdrowiskowa. W wieku 14 lat całkowicie oddała się swojej pasji jaką jest taniec. Ucząc się podstaw jazzu oraz baletu wraz z zespołem zdobywała liczne wyróżnienia i główne nagrody na festiwalach tanecznych. Teraz te nagrody zdobywają zespoły przez nią kierowane: Formacja Taneczna Biss i Formacja Taneczna Biss Mini. Choć poznała wiele styli tanecznych jej miłością jest taniec jazzowy, którego korzenie sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność i ekstazę. I jak mówi Roksana Kołodziejczyk - „Taniec jazzowy, to taniec, który daje możliwość twórczego wyrażenia siebie, to pasja, która potrafi odmienić życie”.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
18:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury