ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
23-06-2018   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Całodzienny, intensywny warsztat pantomimy z Marią Wendland.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA
Rybnik ul. kard. Kominka 43B
10:00
       
 
Teatr
Zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju warsztat pantomimiczno - aktorski w Movytza.

Uczestnicy warsztatu będą eksplorować możliwości ciała, poszerzać jego świadomość, po to, by móc się bawić nim w nieskrępowanym ruchu. Prowadząca pokaże na czym opiera się technika pantomimy, tak, aby:
a) znający już teatr, po prostu włączyli to doświadczenie w zakres swojego warsztatu aktorskiego;
b) nie znający teatru - doświadczyli go od innej strony - nie widza, ani nie teatru dramatycznego, lecz teatru ruchu/ fizycznego.

Pantomima to naprawdę nie jest tylko niewidzialna ściana i lina, to jest magia, radość, wyobraźnia, ruch, medytacja, odrobina szaleństwa, zabawa.
Ćwiczenia będą się odbywać od 10.00 - do 13.00, później godzinna przerwa na obiad i ponowne ćwiczenia od 14.00 do 17.00. Wymagany jest wygodny strój (i nie koniecznie czarny) i jakiś owoc do zrobienia sałatki.
Jeżeli zbierze się bardzo zróżnicowana grupa, warsztat podzielony zostanie na dwa dni: pierwszego (23.06. sobota) będą osoby obyte z teatrem, a drugiego (24.06. niedziela) Ci, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z teatrem.

Warsztat adresowany jest do osób w wieku od 15 lat, koszt - 70 zł. Zapisy telefonicznie: 502 360 144 lub mailowo: mara.w16@wp.pl
Opłata za warsztat do 20.06.2018 r. na konto: mBank 521140 2004 0000 3102 7720 9664.

Jest to pożegnalny warsztat Marii Wendland, która wyjeżdża po nim do Wrocławia, dlatego po warsztacie zaprasza jego uczestników na witariańskie after party. - Będzie na surowo- czyli dania i przekąski zostaną skonstruowane ze świeżych, nieobrobionych termicznie warzyw i owoców. Pogadamy o diecie, bosochodzeniu, teatrze i o czym będziecie chcieli! Jedyna taka impreza w Rybniku, uwierzcie mi, że nie ma i nie będzie już takiej drugiej, więc może zamiast marudzić, że dziwne, nie dla mnie, to może pozwolisz sobie na spróbowanie czegoś nowego? Na dobry początek wakacji? - zaprasza Maria.

Maria Wendland- aktorka pantomimy, od 2016 roku w zespole Teatru Formy, m.in. w obsadzie następujących spektakli: „Pandora”, „Walka postu z karnawałem”, „Ulica krokodyli”. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu na specjalności pantomimicznej. Spadkobierczyni dwóch największych mistrzów teatralnych XX wieku: Henryka Tomaszewskiego (za pośrednictwem Tomasza Dajewskiego, Józefa Markockiego, Katarzyny Sobiszewskiej) oraz Jerzego Grotowskiego (dzięki indywidualnej i grupowej praktyce z Reną Mirecką). Uczestniczka niezliczonej ilości warsztatów pantomimicznych, tanecznych, butoh oraz aktorskich Wszystko co robi zanurzone jest głęboko w strumieniu praktyk duchowych (medytacji zen, mudr, mantr, agm, Archeusie samoleczenia, technik głębokiej relaksacji, elementów jogi, psychomagii Jodorowskiego, afirmacji, wizualizacji, rytuałów), którymi chętnie dzieli się z innymi. W animacji wykorzystuje teatr i pantomimę, w teatrze - praktyki duchowe, wszystko to łączy się i przeplata w jedną harmonijną całość.

Praca teatralna jest moją praktyką duchową. Kiedy ćwiczę, nie myślę, czuję i jestem bardzo obecna, jestem szczęśliwa. Dzięki pantomimie mogę być wszystkim, mogę doświadczyć wszystkiego: być wodą, ogniem, starym dywanem, ścianą, dowolnym zwierzęciem, dzieckiem, kulawą ciotką, wykonywać każdy możliwy zawód, posiadać każdy przedmiot lub stworzyć taki, który nie istnieje; w każdej chwili znaleźć się w kompletnie innej przestrzeni- a do tego wszystkiego wystarcza mi moje ciało, skupienie i nieskończona wyobraźnia. Gdy uczę, największą radością jest to, że mogę tym doświadczeniem dzielić się z innymi. /Maria Wendland/
  
http://www.movytza.pl
 
Miejsce:
Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA
Rybnik ul. kard. Kominka 43B
 
Godz.
10:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury