ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
18-02-2018   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Wystawa Chord A w DK Kadr
Dom Kultury Kadr

ul.P.Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury Kadr
10.00
BEZPŁATNE       
 
Wystawy różne
Na wystawie zostaną zaprezentowane oleje, grafiki i prace eksperymentalne autorstwa Krzysztofa Pawła Hajt, mieszkańca Służewca.

Czas trwania wystawy: 18.02-10.03.2018r.

Fragment opisu wystawy:
Obrazy olejne powstały w latach 1999 – 2017, najczęściej malowane na zamówienie znajomych rodziców. Prace powstawały z różną motywacją, czasem w wyniku poddania się, jako człowiek, wykorzystaniu cierpliwości do „soczewkowania” naiwnego fotorealizmu, rzemieślniczego kopiowania, śpiewania uduchowionego psalmu przez brudnego wampira zawieszonego nad miejską katedrą i obserwującego kogoś tam w dole. Czasem zwykła interpretacja chrześcijanizującej martwej natury.

Grafiki to czas studiów 1999 – 2001, te prace powstały podczas nauki technik grafiki warsztatowej /sucha igła, monotypia, akwaforta, akwatinta, linoryt, odprysk/. Kiedy zajęcia objęły zadawanie tematu grafiki zrezygnowałem z nich. Niestety po latach zostało mi tylko kilka ogryzków na pamiątkę i wiaderko zaschniętych farb drukarskich niby na nowy wielki come back.

W latach 1990 2017 powstawały też prace o intencji pozycji kontry do narzuconego odgórnie tematu, techniki, przeznaczenia, sensu. To zdjęcie rozpędzonych koni, zdjęcie szaleństwa, czasem twarz przebita z innego wymiaru, czasem pocieszenie, żart, chwila wolności jak przelot muchy, jak czarna dziura. Osobiście nie traktuję tych prac, jako wynalazku, odkrycia, przedmiotów o lepszych cechach, jako wyczyn plastycznej sztuki cyrkowej. Jest to raczej pochylenie się nad słabościami i starociami, które z czasem nabrały swoistej emanacji, niemal zamumifikowały się do małego cudu. Choć trudno jest wydobyć takie podejście u osoby drugiej, trzeciej, widza, sąsiada, to w hierarchii przekazu wg. doświadczenia pokazują rzetelne rzemiosło, jako podanie ręki, grafikę, jako krzyk z ciemnego pokoju, wentyl bezpieczeństwa, jako coś ostatniego o mnie. Coś, za czym już tylko mogę położyć serce na stole. To myśl A dlaczego nie? Najczęściej to nadziubanie czym popadnie, na czymś, co się nawinęło.
  
http://www.dkkadr.waw.pl/wystawa-chord-a/
 
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
 
Godz.
10.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury