ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
05-11-2017   -    

 

 

"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
Miasto w Drodze - jedyny w Polsce performatywny spacer po mieście z udziałem publiczności.
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA


http://polska.zaprasza.eu
Olsztyn
13:00
BEZPŁATNE       
 
Wydarzenia inne
Zapraszamy na tegoroczną edycję « Miasta w drodze » - jedynego w Polsce spaceru performatywnego z udziałem publiczności. Wydarzenie jest
przygotowane przez nieformalny kolektyw twórców.

Cztery grupy artystyczne, siedmiu twórców, dziesięć różnych przestrzeni zobaczonych z innej perspektywy! Razem z grupą publiczności udajemy się w wędrówkę po śródmieściu Olsztyna. Zobaczymy spektakle i performanse i zauczestniczymy w mini warsztatach. Zasmakujemy w czeczeńskiej kuchni. Przeczytamy książki i posłuchamy opowieści miejskich.Dokładny program na www.teatrwegajty.art.pl

Prologiem spaceru będzie pokaz Teatru Węgajty Mniej!/Godzina Zero, dwa krótkie spektakle opracowane w ramach Innej Szkoły Teatralnej.
4 listopada o godzinie 18:00 w Węgajtach.*
Inscenizacja: Wacław Sobaszek

Mniej!
Próbujemy się wpisać w trwającą dysputę o polskim kapitalizmie. Jak postrzegane jest zbiorowe parcie na „więcej”, więcej towaru, konsumpcji, zysku? Jak ludzie widzą możliwość obrony przed dyktatem rzekomo nieubłaganych, ekonomicznych praw? Czy dysputa nie przeradza się w nachalną presję ekstremizmów? Rzucane na oślep wyzwania systemowi, frustracja młodego pokolenia, wybuchy ksenofobii. Polityczne rozdroża Polski i Europy.

Godzina Zero
Ostatnio gdzieś we wspólnym obiegu tworzy się wyobrażenie o jakiejś „godzinie zero”, która może nadejść, dobra albo zła. Która może ogarnąć kraj, albo cały świat. Jak w takiej chwili można znaleźć w sobie spokój?

*Uwaga! Dojazd na spektakl dla mieszkańców Olsztyna busem linii SA-TO Bus. Odjazd godz. 17.15 z parkingu przy ul. Mochnackiego vis a vis Mc Donald’s. Bus będzie oznaczony żółtą tabliczką z napisem „Jonkowo”.
  
http://www.teatrwegajty.art.pl
 
Miejsce:
Olsztyn
 
Godz.
13:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury