ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
18-09-2017   -   22-09-2017 

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
DNI OTWARTE
w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B
15.30
BEZPŁATNE    DLA DZIECI   
 
Wydarzenia inne
Karina Abrahamczyk-Zator - nowy dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, o swoim nowym miejscu pracy mówi tak: „Dom Kultury to miejsce na eksperymentowanie, poznawanie, uczenie się, wspólne działanie, zawieranie nowych przyjaźni, organizowanie inspirujących spotkań, stawanie na głowie, doskonalenie się i w końcu dobre miejsce na realizację marzeń.

Dom Kultury to Dom Wyobraźni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferty artystyczno-edukacyjną w sezonie 2017/2018 podczas
Dni otwartych. Zapraszamy od poniedziałku do piątku do spotkań z instruktorami i bezpłatnego udziału w pokazowych i roboczych cyklicznych zajęciach poszczególnych pracowni, kursów i zespołów”.

Program DNI OTWARTYCH:
Poniedziałek 18 września:
15.30 - Piruet
16.00 - Wiklina
16.30 - Bajki pomagajki
17.30 - Taniec jazzowy - BISS
18.00 - Dziwię się światem
18.00 - Decoupage
Wtorek 19 września:
10.00 - Akademia malucha „Figle - Migle”
16.00 - Balet
17.00 - Fotografia
17.00 - Igła z nitką z Gryzinitką
18.00 - Angielski dla dzieci 6-7 lat i 8-12 lat
Środa 20 września:
16.00 - Pracownia plastyczna dla dzieci
16.15 - Tańczące nutki - grupa rytmiczno-wokalna (4-5 lat)
17.00 - Tańczące nutki - grupa rytmiczno-taneczna (6 lat)
17.15 - Malarstwo i rysunek sztalugowy
18.00 - Flamenco
Czwartek 21 września:
15.00 - Szachy
16.20 - Aktywna mama i maluszek
18.00 - Rękodzieło
Piątek 22 września:
15.00 - Hip - Hop
15.00 - Duo English

Szczegółowy program DNI OTWARTYCH na plakacie i na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=4175.


NOWOŚCI artystyczno-edukacyjne w sezonie 2017/2018:

Teatr Lalkowy - nowa propozycja DK Chwałowice, zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 8-12 lat oraz młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia, w których motywem przewodnim będzie lalka teatralna. Uczestnicy zajęć poznają na czym polega animacja (ożywianie) w teatrze lalkowym, poznają wielość animacyjnych technik lalkowych, a także inaczej spojrzą na świat otaczających ich przedmiotów. Zajęcia te łączą w sobie techniki pracy aktora (tzw. plan żywy) i animatora (tzw. plan lalkowy). Prowadzenie: Piotr Charczuk (aktor, reżyser teatralny, ukończył PWST we Wrocławiu)

AKADEMIA MALUCHA „FIGLE MIGLE” - zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat, w którym uczestniczą także opiekunowie. Podczas zajęć biegamy, turlamy, pchamy, ciągniemy, a także masujemy i opiekujemy się drugą osobą. Maluszki poznają możliwości swojego ciała i rozwijają sprawność motoryczną. Zajęcia prowadzone metodą W.Sherborne. Prowadzenie: Magdalena Biedrończyk.

BAJKOTERAPIA - BAJKI POMAGAJKI - to, inaczej mówiąc, terapia przez bajki. Wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Co my dorośli możemy zrobić, żeby dzieci dobrze się czuły w grupie, mogły się bawić, uczyć i rozwijać? Z pewnością jest wiele różnych sposobów, a jednym z nich jest czytanie odpowiednio dobranych bajek i rozmowa z dziećmi na ich temat. Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat. Prowadzenie: Kinga Nowak.

PRACOWNIA FILOZOFICZNA - DZIWIĘ SIĘ ŚWIATEM - pracownia powstaje z myślą o małym człowieku, który chętnie zadaje pytania i ciekaw jest odpowiedzi na nie. Zajęcia pomagają uczestnikom w budowaniu poczucia własnej wartości poprzez otwarte i śmiałe wyrażanie myśli i sądów. Pogadanki filozoficzne, tego jeszcze u nas nie było. Będziemy poznawać filozofów i ich koncepcje filozoficzne. Zajęcia dla dzieci 9-13 lat. Prowadzenie: Kinga Nowak

DUO ENGLISH - to specjalna oferta dla tych, którzy chcą nauczyć się jak najwięcej i w pełni wykorzystać swoje lekcje języka angielskiego. To wszystko jest możliwe dlatego, że: zajęcia odbywają się w grupach max. 2-osobowych i każda 60 minutowa lekcja podzielona jest na etapy (opcjonalnie): SŁUCHANIE & MÓWIENIE, CZYTANIE & PISANIE, SŁOWNICTWO & GRAMATYKA, grupy prowadzone są według poziomu zaawansowania i jest możliwość studiowania tylko jednego lub dwóch zagadnień w zależności od preferencji (np. tylko mówienie itd.). Stworzone są 3 grupy wiekowe: DZIECI OD 13 LAT, MATURZYŚCI, DOROŚLI.

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach w sezonie 2017/2018 oferuje następujące zajęcia :

Zajęcia ARTYSTYCZNE (plastyka, wiklina, fotografia, rękodzieło, decoupage, rysunek i malarstwo sztalugowe, teatr lalkowy) - pobudzają kreatywność, wzbogacają wyobraźnię. Poprzez angażowanie wielu zmysłów rozwijają wrażliwość i intelekt młodego człowieka. Praca w atmosferze swobody twórczej rozszerza zdolność myślenia i podejmowania decyzji. Przełamują nieśmiałość, rozładowują emocje, pomagają spojrzeć na świat z innej strony, a przede wszystkim rozwijają talenty.

Zajęcia TANECZNE (taniec jazzowy, balet, flamenco, hip-hop, taniec towarzyski, Tańczące Nutki, Piruet). Taniec pozwala na rozwijanie kontaktu ze swoim ciałem, daje możliwość odreagowania emocjonalnego, zniwelowania napięć, umożliwia wyrażenie emocji, wzmacnia potencjał twórczy i zdolności muzyczne, gwarantuje dobrą zabawę i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Dla dzieci taniec stwarza doskonałą okazję do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.
Podczas tańca dziecko ma możliwość pracy nad koordynacją i gibkością ciała. W ten sposób wzmacnia swoją sylwetkę, korygując wady postawy. Poprzez taniec dzieci mają szansę nabrać gracji i wdzięku oraz wyrazić głęboko skrywaną kreatywność i muzykalność.

Zajęcia MUZYCZNE (Studio Wokalne, nauka gry na pianinie/keyboardzie i na gitarze) - oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gitarą, pianinem bądź śpiewem, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności artystyczne. Inspirujące i indywidualne zajęcia prowadzone pod okiem profesjonalnych i doświadczonych muzyków.

Zajęcia OGÓLNOROZWOJOWE (bajkoterapia, akademia malucha, szachy, pracownia filozoficzna, areobik, krawiectwo, gimnastyka, aktywna mama i maluszek) - to szeroka formuła zajęć to możliwość wprowadzenia i nauczenia się strategicznego, aktywnego myślenia poprzez rozbudzenie ciekawości poznawczej i wyobraźni. Wszystko to dzięki wspaniałym: szachom, pracowni filozoficznej dla dzieci, bajkoterapii i akademii malucha. Jako bonus tej formuły to aerobik dla pań, idąc tropem „trzeba mieć ciało, żeby odnaleźć duszę”. Edukacja jest fajna!

Zajęcia DLA SENIORÓW (Chór Słowiczek, Teatr na pięterku 60+, rysunek i malarstwo, fotografia, komputer dla seniora) - dają osobom starszym możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Emerytura nie musi być nudna! Zamiast siedzieć przed telewizorem seniorzy mogą spędzić czas w sposób twórczy i aktywny! W końcu jest czas na realizację swoich pasji. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Równie atrakcyjną perspektywą jest możliwość spotkania osób, które mają podobne problemy i potrzeby. Często nic nie pomoże nam lepiej niż rozmowa z kimś, kto naprawdę nas rozumie. Można też poznać ciekawych ludzi i zawiązać nowe przyjaźnie.

Pełna oferta zajęć artystyczno-edukacyjnych w sezonie 2017/2018 znajduje się na plakacie i na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=4199.

UWAGA: Warunkiem uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest zapisanie się na wybrane zajęcia poprzez stronę internetową www.dkchwalowice.pl, skąd uczestnik zostanie przekierowany na stronę „Strefa Zajęć”, na której nastąpi proces rejestracji. W przypadku braku dostępu do Internetu, kartę zgłoszenia na zajęcia można wypełnić i złożyć bezpośrednio w sekretariacie Domu Kultury. O zapisaniu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Przewidziana jest 50% zniżka dla rodzeństwa uczestniczącego w tych samych zajęciach (obowiązuje na drugie i kolejne dziecko).
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
15.30
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury