ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
22-04-2017   -    

 

 

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Stave Nash & Turntable Orchestra
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

ul. Modzelewskiego 59
00-977 Warszawa

http://www.studia.polskieradio.pl
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
20:00
       
 
Muzyka
StaveNash&TurntableOrchestra
Koncertpromocyjnypłyty „Out of Fade”

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i TheQ Entertainment zapraszają 22 kwietnia br. o godz. 20 do Studia Lutosławskiego na niezwykły koncert StaveNash&TurntableOrchestra, promujący album „Out of Fade”.

Wykonawcy:
Steve Nash - fortepian, instrumenty elektroniczne
DjVaZee, DjFunktion , DjChmielix, DjPacOne, Pan Jaras, Dj Te, DjTopcut - gramofony
Kameralna OrkiestraSmyczkowa „The Crew” pod batutą Łukasza Wódeckiego -Meyger’a.

Steve Nash&TurntableOrchestra to nowatorski projekt łączący dwa muzyczne światy – muzykę klasyczną i turntablism. Kompozycje Steve’a Nasha napisane są na klasyczną orkiestrę, fortepian i gramofony obsługiwane przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Naturalne dźwięki fortepianu i orkiestry przeplatane są scratchowanymi partiami generowanymi przez gramofony, które pełnią funkcję instrumentów solowych. W projekcie bierze udział orkiestra kameralna, 7 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve'a Nasha.

Steve Nash / Kacper Nowak jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa fortepianu prof. Cezarego Saneckiego). Na swym koncie ma wiele sukcesów jako klasyczny pianista, producent i DJ. Jest trzykrotnym mistrzem świata International DJ Association World Championships (2012, 2013, 2015). Od 2012 współpracuje z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony „Soul Muzyka Duszy”. Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe oraz koncerty jazzowe. Jego producencki potencjał wykorzystali najlepsi polscy raperzy: O.S.T.R., Sokół, Małpa, Bisz, GrubSon. Produkował również utwór na ostatnią płytę Dawida Podsiadło.
Jest twórcą projektów: Steve Nash& Film Orchestra, Steve Nash&BalticFriends, członkiem Orkiestry Męskie Granie 2016, ambasadorem firmy Ableton Polska, a także laureatem Medalu „Thorunium” i „Złotej Karety” toruńskiego dziennika „Nowości”.

Bilety do kupienia na stronie : sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem
  
http://www.sklep.polskieradio.pl
 
Miejsce:
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
 
Godz.
20:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury