POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relacjÄ™ Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  BezpÅ‚atne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

OdbywajÄ…ce siÄ™ online
 
17-03-2017       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Etnos Ensemble - koncert z cyklu Niezale¿na Scena M³odych Polskiego Radia
ZAPRASZA
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59
00-977 Warszawa
http://www.studia.polskieradio.pl
Warszawa
miejsce:
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutos³awskiego
19:00
» Muzyka
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 17 marca br. o godz. 19 do Studia Koncertowego im. Witolda Lutos³awskiego na koncert zespo³u Etnos Ensemble z cyklu Niezale¿na Scena M³odych Polskiego Radia.

Etnos Ensemble tworzy czterech zaprzyjaŸnionych instrumentalistów: Bartosz Pacan (klarnet), Konrad Merta (akordeon), Piotr Gach (wiolonczela), £ukasz Mazanek (kontrabas).

Styl, który prezentuj¹ w swojej muzyce jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go okreœliæ jako jeden gatunek. Dziêki temu muzycy w ¿aden sposób nie s¹ ograniczeni w swojej twórczoœci i interpretacjach.
Najczêœciej w muzyce grupy mo¿na us³yszeæ wp³ywy tradycyjnej muzyki ba³kañskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu. Ten muzyczny koktajl w po³¹czeniu z wirtuozeri¹ muzyków tworzy niepowtarzan¹ i niezapomnian¹ atmosferê podczas koncertów. Etnos Ensemble stawiaj¹ na wyrazistoœæ brzmienia i szczeroœæ swojego przekazu. Dziêki temu na scenie porwani muzycznym ¿ywio³em, wci¹gaj¹ s³uchaczy w swój dŸwiêkowy œwiat i nie pozwalaj¹ nikomu pozostaæ obojêtnym na ich muzykê. Potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki prezentuje zespó³ s¹ liczne nagrody i wyró¿nienia zdobyte na wielu krajowych oraz miêdzynarodowych konkursach. W 2016 roku Etnos Ensemble wyda³ debiutanck¹ p³ytê, któr¹ mo¿na zakupiæ po koncertach grupy przed³u¿aj¹c sobie w ten sposób przyjemnoœæ z obcowania z ich muzyk¹.

Bartosz Pacan – ukoñczy³ z wyró¿nieniem Akademiê Muzyczn¹ im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu prof. Andrzeja Janickiego. W trakcie studiów doskonali³ swój warsztat uczestnicz¹c w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Piotra Szymyœlika, Arnaud Leroy, Valtera Vitka, Jiri Hlavaca, Nicholasa Coxa, Davida Krakauera. Bra³ udzia³ w wielu ogólnopolskich oraz miêdzynarodowych konkursach muzycznych, zdobywaj¹c wiele nagród. Do najwa¿niejszych z nich nale¿¹: I nagroda w XIV Akademickim Konkursie Klarnetowym we W³oszakowicach oraz w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim, II nagroda w IV Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie oraz dyplom finalisty XV Miêdzynarodowego Konkursu Klarnetowego w Sewilli. Bra³ udzia³ w wielu miêdzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. Ars Cameralis, Warszawska Jesieñ, Wratislacia Cantans, Praska Wiosna, Mecklenburg Vorpommern. W 2009 roku reprezentowa³ Polskê na Miêdzynarodowym Festiwalu Klarnetowym „ClarinetFest” w Porto, gdzie wspólnie z orkiestr¹ wykona³ koncert klarnetowy K. Kurpiñskiego. Bra³ równie¿ udzia³ w XX oraz XXI Miêdzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Kwartet Œl¹ski i jego goœcie”. Jako solista koncertowa³ z wieloma orkiestrami, m.in. NOSPR, Orkiestr¹ Kameraln¹ Polskiego Radia Amadeus, Œl¹sk¹ Orkiestr¹ Kameraln¹, Filharmoni¹ Œl¹sk¹, Czêstochowsk¹ oraz Rybnick¹. Od 2010 roku jest klarnecist¹ Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wspó³pracuje równie¿ z Orkiestr¹ Kameraln¹ Miasta Tychy Aukso.



Konrad Merta - akordeonista, aran¿er i kompozytor, urodzony w 1989 r.
Ukoñczy³ studia doktoranckie w katedrze akordeonu Akademii Muzycznej w Katowicach, u prof. Joachima Pichury i dr Piotra Cho³o³owicza. Studia magisterskie na tej uczelni ukoñczy³ w 2013 roku z wyró¿nieniem. Swoje umiejêtnoœci doskonali³ równie¿ w Folkwang Universität der Kunste w Essen w klasie japoñskiej akordeonistki, prof. Mie Miki. Wspó³tworzy równie¿ zespó³ AcCello Duo w, którym mo¿e poszczyciæ siê wieloma projektami muzycznymi i nagrodami na miêdzynarodowych festiwalach muzycznych. W dorobku artystycznym posiada kilka nagrañ p³ytowych i radiowych, m.in. AcCello Duo, z folkowym zespo³em familijnym, w kwintecie akordeonowym, z Chórem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w kwartecie Etnos Ensemble. Jako solista jest laureatem wielu znacz¹cych konkursów instrumentalnych, w kraju i za granic¹. W latach 2007-2012 z powodzeniem bra³ udzia³ w innych festiwalach muzycznych, na których wraz z m³odsz¹ siostr¹, skrzypaczk¹ i wokalistk¹ zdobywa³ przeró¿ne laury (Grand Prix, Nagrody G³ówne i Nagrody Publicznoœci). Jest stypendyst¹ Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „M³oda Polska”. Wielokrotnie koncertowa³ za granic¹, m.in. w Katarze, Azerbejd¿anie, na Wêgrzech, Litwie, S³owacji, w Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Francji, Irlandii, czy S³owenii. Wystêpowa³ te¿ z towarzyszeniem ró¿nych orkiestr: Orkiestry Symfonicznej POSM w Bielsku–Bia³ej, Bielskiej Orkiestry Festiwalowej, Kwintetu Smyczkowego Divertimento, Studenckiej Orkiestry Symfonicznej Silesian Ensemble, Akademickiej Orkiestry Barokowej oraz Studenckiej Orkiestry Festiwalowej. Jako cz³onek orkiestry mia³ równie¿ przyjemnoœæ wyst¹piæ wraz z Narodow¹ Orkiestr¹ Symfoniczn¹ Polskiego Radia w Katowicach, wspó³pracuje tak¿e przy ró¿nych projektach jako muzyk doanga¿owany wraz z Orkiestr¹ Muzyki Nowej.

Piotr Gach - wiolonczelista urodzony w 1986 roku, w S³upsku, gdzie w wieku 6 lat rozpocz¹³ naukê gry na instrumencie. W okresie szkolnym i gimnazjalnym zosta³ laureatem pierwszych nagród na konkursach w Malborku i Koszalinie oraz uzyska³ wyró¿nienie na Ogólnopolskim Konkursie M³odych Instrumentalistów w Bydgoszczy. W 2002 roku kontynuowa³ rozwój artystyczny w Ogólnokszta³c¹cej Szkole Muzycznej w Gdañsku, w klasie pani Jadwigi Ewald. Pod jej kierunkiem bra³ udzia³ w konkursach instrumentalnych, zdobywaj¹c kolejne laury: III nagrodê na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w £odzi, III nagrodê w trio fortepianowym podczas Ogólnopolskich Przes³uchañ Muzyki Kameralnej w 2003 roku we Wroc³awiu, a dwa lata póŸniej na tym samym konkursie I nagrodê z kwartetem smyczkowym. Po ukoñczeniu liceum, dziêki wsparciu Korporacji City of London zosta³ studentem w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Stefana Popova, a nastepnie Louise Hopkins. W Anglii rozpocz¹³ intensywn¹ dzia³alnoœæ kameraln¹ jako cz³onek tria fortepianowego, tria z harf¹ i kwartetu smyczkowego. Rozwija³ siê pod okiem prof. Krzysztofa Œmietany, Caroline Palmer, Leonida Gorokhova, Ronana O’Hora i Ofera Falka, bior¹c w tym czasie udzia³ w koncertach i festiwalach w Londynie. Po powrocie do Polski rozpocz¹³ wspó³pracê z adt dr Piotrem Janosikiem, u którego kontynuuje studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wspó³pracuje z festiwalem Fete musicale de la Foret we Francji. Goœcinnie wystêpowa³ w orkiestrach-Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Elbl¹skiej Orkiestrze Kameralnej, Filharmonii w S³upsku, AUKSO w Tychach.

£ukasz Mazanek – w wieku 11 lat rozpocz¹³ naukê gry na kontrabasie w klasie mgr Gerarda Przyby³y w Ogólnokszta³c¹cej Szkole Muzycznej im. F Chopina w Bytomiu, któr¹ ukoñczy³ z wyró¿nieniem w 2010r. W 2015 roku ukoñczy³ Akademie Muzyczn¹ w Krakowie w klasie kontrabasu asystenta Krzysztofa Firlusa. Jako solista koncertowa³ z Polsk¹ M³odzie¿ow¹ Orkiestr¹ Symfoniczn¹. Jako kameralista koncertowa³ na festiwalach takich jak Warszawska Jesieñ czy Attersee Klassik. Jest laureatem III miejsca na 5 Mieleckich Spotkaniach Kontrabasowych oraz IV miejsca na II Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie. Jako muzyk orkiestrowy wspó³pracuje z orkiestr¹ Sinfonietta Cracovia oraz z Orkiestr¹ Akademii Beethovenowskiej. Podczas wielu koncertów mia³ okazjê wspó³pracowaæ z artystami takimi jak Mischa Maisky, Alena Baeva, sir Neville Marriner, José Carreras czy Krzysztof Penderecki. Jest stypendyst¹ Marsza³ka Województwa Sl¹skiego oraz stypendyst¹ Starosty Tarnogórskiego. Swoje umiejêtnoœci doskonali³ na licznych kursach mistrzowskich, u wielu wybitnych muzyków m. in. Thomasa Martina, Miroslava Jelínka, Thierry’ego Barbé, Jurka Dyba³y.

http://www.sklep.polskieradio.pl
Miejsce:
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutos³awskiego
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relacjÄ™    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z RedakcjÄ…


 Serwis DziÅ› w Polsce jest w caÅ‚oÅ›ci finansowany przez FundacjÄ™ Promocji Kultury