POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
07-12-2016     - 05-01-2017  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
„Elektroniczne Impresje Wilkonia” - wystawa Józefa Wilkonia
ZAPRASZA
Galeria Limited Edition
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
plac Zamkowy 4
00-277 Warszawa
http://limitededition.pl/
Warszawa
miejsce:
Galeria Delfiny
BEZPŁATNE
» Wystawy różne
„Elektroniczne Impresje Wilkonia” - wystawa Józefa Wilkonia
7 grudnia 2016 - 5 stycznia 2017 w Galerii Delfiny (Smulikowskiego 10/2, Warszawa)
Organizatorzy: Galeria Limited Edition i Galeria Delfiny

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1808460129421289/

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę Józefa Wilkonia pt. „Elektroniczne Impresje Wilkonia”, która czynna będzie w dniach: 7 grudnia 2016 – 5 stycznia 2017 w warszawskiej Galerii Delfiny oraz w Internecie (online) na stronie: www.limitededition.pl

ELEKTRONICZNE IMPRESJE WILKONIA
Józef Wilkoń od nieomalże sześćdziesięciu lat uprawia z wielkim powodzeniem sztuki wizualne. Malarz, rzeźbiarz, scenograf, ilustrator swoim talentem i pracowitością uplasował się w gronie najwybitniejszych polskich twórców. W latach 50. ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych, robiąc dyplom w pracowni Adama Marczyńskiego. Równocześnie studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując w ten sposób gruntowne przygotowanie teoretyczne do działań w obszarze sztuki.

Prace Józefa Wikonia zobaczyć można m.in. w japońskich muzeach i wielu prywatnych kolekcjach. W dorobku artysty jest kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i ponad 70 indywidualnych, w tym: Galeria in der Biberstrasse (Wiedeń, 1964), MAG Gallery (Zurych, 1980), Centrum Pompidou (Paryż, 1989), Museum of Illustration w Troisdorfie (Berlin, 2000), Museum of Illustration (Toyama, Oshima 2001), Narodowa Galeria sztuki Zachęta (Warszawa,2006/2007).

Wśród wielu nagród szczególne miejsce zajmuje Deutsche Jugendbuchpreiss (1966), czy japońska Owl Prize (1984), którą przyznaje dziecięco-dorosłe jury. Artysta otrzymał również wiele nagród na międzynarodowych spotkaniach m.in. Nagroda Honorowa w konkursie na ilustrację do Don Kichota w Buenos Aires (1965), złoty medal oraz Nagroda HonoroAwa na BIB w Bratysławie (1969, 1973), Premio Grafico w Bolonii (1974, 1991), Andersen Premio w Genewie (1998)., Francjia, Vezelay (2016).

Artysta chętnie eksperymentuje. Ostatnio nie ustając w poszukiwania nowych środków wyrazu, zaczął tworzyć cyfrowe obrazy, które ilustrują także Jego własne teksty. Nie poprzestając na ilustracjach książkowych stworzył cykl elektronicznych abstrakcji, które zachwycają formą
i kolorem niosąc w warstwie znaczeniowej emocje i przemyślenia autora.

GALERIA DELFINY (http://www.galeriadelfiny.eu/)
Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu Galeria gościła ponad 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu; w dobrej i przyjaznej atmosferze.

Galerię założyła i prowadziła Delfina Krasicka wraz z Anną Trochim. W 2012 roku Delfina odeszła. Została w naszej pamięci jako wspaniała artystka, charyzmatyczna przyjaciółka i bliska, dla wielu ludzi, osoba. Galeria powstała z jej inicjatywy, dlatego wznawia swoją działalność, stając się przy tym miejscem, które ma upamiętniać jej dzieła. To jedyna w Warszawie tak duża stała ekspozycja tkanin i artystycznych haftów Delfiny Krasickiej.
Zapraszamy szczególnie, bowiem w Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wielu wystawianych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym także wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu.

LIMITED EDITION (www.limitededition.pl)
Galeria Sztuki Limited Edition to internetowa galeria sztuki współczesnej skupiająca czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W ofercie galerii znalazły się prace mistrzów malarstwa, Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagala, Joan Miró; rodzimych klasyków: Józefa Wilkonia, Rosława Szaybo, Janusza Stannego; oraz młodych artystów o ugruntowanej pozycji w Polsce i na całym świecie m.in. Marcina Ryczka, Szymona Brodziaka, Dominika Jasinskiego.

Misją galerii jest promocja starannie wyselekcjonowanych prac – malarstwa, grafiki i fotografii kolekcjonerskiej - w zgodzie z najnowszymi trendami rynku sztuki oraz nowoczesnymi technologiami. Jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła się organizacji wystaw całkowicie wirtualnych – łączących profesjonalne zaplecze merytoryczne z powszechną dostępnością.

„Elektroniczne Impresje Wilkonia”, wystawa grafik cyfrowych Józefa Wilkonia
7 grudnia 2016 - 5 stycznia 2017

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1808460129421289/

Organizatorzy:

Galeria Limited Edition
Strona galerii: http://limitededition.pl/
Strona fb: https://www.facebook.com/LimitedEditionPL/?fref=ts

Galeria Delfiny
ul. Smulikowskiego 10/2
00-389 Warszawa

Strona galerii: http://www.galeriadelfiny.eu/
Strona fb: https://www.facebook.com/galeriadelfiny2

Patroni medialni:
Monogram Magazine
Rynek i Sztuka
Format
Lounge
Weranda
RMF Classic
O.pl
Fundacja Artystyczna Delfiny Krasickiej
ART-MEDIA
Polska Times
Kurier Warszawski
City Seciurity
Kurier365
https://www.facebook.com/events/1808460129421289/
Miejsce:
Galeria Delfiny
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 
Rozmowa z Józefem Wilkoniem - Limited Edition


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury