POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
16-03-2014       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Syrena Music - Anna Serafińska Groove Machine
ZAPRASZA
Teatr Syrena
ul. Litewska 3
00-589 Warszawa
tel. 22 10 11 616
http://teatrsyrena.pl
Warszawa
miejsce:
Teatr Syrena
19:00
» Muzyka
Znakomita wokalistka wraz z grupą jazzową Groove Machine w wyjątkowym koncercie, który otworzył tegoroczny festiwal Jazz Jamboree.
Jesienią tego roku ukazał się najnowszy album wybitnej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej. Na płycie znajdzie się zapis koncertu, który odbył się w radiowej Trójce 7 kwietnia 2013. Zaprezentowane premierowe nagrania koncertowe to wybuchowa mieszanka nowoczesnego jazzu, łącząca utwory wielojęzyczne i multistylowe, zarówno z tekstem, jak i w pełni instrumentalne. Ich stylistykę sama wokalistka opisuje jako vocal fusion. Koncert z repertuarem zaprezentowanym na płycie będzie można na żywo zobaczyć w ramach nowej marki Syrena Music.
Anna Serafińska jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od października 1997 r. asystentka, potem adiunkt w klasie śpiewu na tymże wydziale. W styczniu 2004 r. jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego; od października 2008 r. adiunkt na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie; od października 2012 r. prodziekan tego wydziału.
Obecna na polskiej scenie jazzowej od ponad 15 lat zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. W swym dorobku ma cztery solowe płyty: “NIEOBECNI”, “MELODIES, „CIEPŁO ZIMNO”, „GADU GADU” do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Wokalistka jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów - między innymi I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94. Wiosną 2000 roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. W 2004 r. zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festival, w lipcu 2006 r. zdobyła tytuł Lady Summertime (Grand Prix i Nagrodę Publiczności) podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie.
Doświadczenie sceniczne Anny Serafińskiej to udział w licznych koncertach - od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Wśród krajów w których wokalistka koncertowała znalazły się między innymi: Litwa, Włochy, Malta, Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria, Chiny, Egipt, Chorwacja, Rumunia, Luxemburg, Ukraina, Anglia, Finlandia, Szwecja, Turcja, USA i Meksyk.
Z tą samą pasją, z jaką śpiewa, prowadzi także działalność dydaktyczną. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała między innymi jako konsultant wokalny podczas edycji telewizyjnego show „Idol”, „Jak Oni Śpiewają”, a także „The Voice of POLAND”.
Od 2008 roku występuje w popularnym spektaklu teatralnym „Śpiewając Jazz” ze swoją babcią, legendą swingu Carmen Moreno i Maciejem Zakościelnym. Zapis ścieżki dźwiękowej „Śpiewając Jazz” ukazał się na CD w 2011 roku.
Anna Serafińska bierze także udział w multimedialnym show „Chopin Klasycznie-Jazzowo-Rockowo”, z którym zaprezentowała chopinowski repertuar między innymi w Szanghaju podczas światowej wystawy EXPO oraz pod piramidami w Gizie z okazji obchodów roku chopinowskiego.
CENA: 50PLN
Miejsce:
Teatr Syrena
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury