POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
21-01-2014     - 21-01-2014  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Wieczór poetycki Elżbiety Krajewskiej
ZAPRASZA
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
http://www.teatrkamienica.pl
Warszawa
miejsce:
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
19:00
BEZPŁATNE
» Literatura
21 stycznia o godz. 19:00 w Piwnicy Warsza Teatru Kamienica odbędzie się wieczór poetycki Elżbiety Krajewskiej związany z promocją tomiku pt. „Zamieniam się w słowa”.

Elżbieta Krajewska zabierze słuchaczy w muzyczno-poetycką podróż, stopniowo odkrywać będzie dary poezji, która koi duszę i ukazuje piękno ukryte w teraźniejszości. Wiersze zaprezentowane przez artystkę pochodzą z piątego tomiku, noszącego tytuł „Zamieniam się w słowa”. Jak mówi poetka:
„A teraz nowy czas nastaje, powiew wolnego Wodnika przynosi nowe prawdy, nowe rozwiązania. Przynosi radość i miłość, które wyzwalają ze zniewalających więzów, toksycznych związków, ograniczonego myślenia o tym, kim jesteśmy i czym jest życie. Wszystko wokół stopniowo się zmienia.”

Rozmowę z Elżbietą Krajewską poprowadzi Justyna Sieńczyłło, która wraz z Emilianem Kamińskim i poetką przedstawi wybrane utwory z tomiku. Spotkanie będzie również okazją do indywidualnych rozmów z autorką (zaraz po prezentacji liryków). Wieczór urozmaicony zostanie grą na gongach z towarzyszeniem kontrabasu w wykonaniu Piotra Rodowicza.

Spotkanie ma charakter otwarty, obowiązują zapisy.
Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt z wydawnictwem ANAGRAM: e-mail: anagram@adres.pl www.anagram.com.pl

O autorce:

„Z wykształcenia jestem psychoanalitykiem. Z doświadczenia terapeutą i duchowym nauczycielem (programy autorskie oraz Art of Living). W ostatnich latach gram na gongach i innych instrumentach etnicznych koncerty (zwane „kąpielami dźwiękowymi”), wplatając w nie poezję.
Wszystko, co robię jest moją pasją, tak jak taniec, który towarzyszy mi od dzieciństwa. Jak joga, którą praktykuję od prawie trzydziestu lat. W swoim programie autorskim łączę dźwiękoterapię z poezją, techniki oddechowe z jogą i tańcem, propaguję świadomy, zdrowy i radosny tryb życia...
Od dwudziestu kilku lat piszę poezję, która wydana została m.in. w tomikach: Wypadłam z ram, Zataczam krąg, Pomiędzy słowami, Ślad pocałunków i Zamieniam się w słowa.”

O tomiku „Zamieniem się w słowa”:

„Nasza codzienność dyktowana jest czasem, który nieustannie nas pogania i presją, by zdążyć za wszelką cenę....
Szukamy światła, nadziei, spokoju, szukamy lekarstwa na poczucie bezpieczeństwa. Te wiersze są jak kojący balsam, jak lekarstwo, które leczy z szarych myśli, otulając ciepłym światłem nadziei....”

Maria Gładkowska

„Elę Krajewską poznałam w klubie muzycznym Non Stop w Sopocie wiele lat temu. Była piękną, wiotką, rudowłosą nimfą. I taka została, delikatna jak płatki kwiatów na łące. Polecam jej wiersze... Czytając poezję stajemy się lepsi.”
Maryla Rodowicz

„W jednym z wierszy pisze Elżbieta o zmienności i niepewności, która jest naturą tego świata w jakim żyjemy. Czytając Jej wiersze, mamy szansę odnaleźć sens w tym chaosie. Warto się nad nimi pochylić.”

Justyna Sieńczyłło
Miejsce:
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury