POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
09-11-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Martwa natura z kochankiem w tle - recital Joanny Jeżewskiej
ZAPRASZA
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
http://www.teatrkamienica.pl
Warszawa
miejsce:
Teatr Kamienica
20:00
» Teatr
9 listopada br. w Piwnicy Warsza (w Teatrze Kamienica) odbędzie się pokaz galowy recitalu Joanny Jeżewskiej – aktorki filmowej, teatralnej, kabaretowej i telewizyjnej, szerszej publiczności znanej m.in. z "Kabaretowego Klubu Dwójki", programu "Szymon Majewski Show" (z cyklu „Rozmowy w tłoku”) czy Kabaretu pod Egidą.

„Szanowne panie. Znalazłam w szatni bruneta, lat około czterdziestu, którego odwiesiłam na numerek 38. Właścicielkę bruneta informuję, że spodziewam się 10% znaleźnego” – czy dojrzałej kobiecie, matce, żonie wypada tak powiedzieć? Niekoniecznie, ale czasami zdarza się tak pomyśleć... W recitalu "Martwa natura z kochankiem w tle" Joanna Jeżewska stworzy historię pełną zabawnych, damsko-męskich perypetii, okraszonych nutką frywolnego, czasami ironicznego humoru, opowie o nadziejach i rozczarowaniach oraz o miłości – dozgonnej i nieodwzajemnionej, uskrzydlającej i rujnującej. Wymiesza radość ze smutkiem, a żart z nostalgią.

Recital łączy utwory z płyty pt. "Martwa natura z kochankiem w tle" (wydanej w lutym 2013 roku) z elementami monodramu, zabarwionego komediowym akcentem. Całość stanowi ciekawą opowieść kobiety o kobiecych dylematach, związanych między innymi z mężczyznami. Autorem większości tekstów – zarówno monologów, jak też piosenek – jest Jan Wołek (bard, poeta i malarz). Muzykę do utworów skomponowali m.in. Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Janusz Strobel, a jazzowych aranżacji dokonał zespół Klezzmates.

Kunszt artystki, finezyjność tekstów oraz wspaniała muzyka sprawiają, że "Martwa natura z kochankiem w tle" wykracza poza granice potocznie pojmowanej piosenki poetyckiej „jest jazzowo, jest balladowo, jest lirycznie” jak mówi sama artystka.

Najbliższe terminy:
9 listopada 2013, godz. 20:00 – Pokaz Galowy
15 listopada 2013, godz. 20:00

Joanna Jeżewska - ur. 15 grudnia 1965 roku. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w roku 1988. Od tego samego roku pracuje w zespole artystycznym Teatru Współczesnego w Warszawie, na deskach którego zadebiutowała w spektaklu pt. "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Macieja Englerta (1987 r.). Na ekranie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, w filmie Janusza Kijowskiego pt. "Maskarada" (1986 r.). Zagrała jedną z głównych ról w filmie Mirosława Gronowskiego pt. "Rozmowy o miłości" (1990 r.), „Odwiedź mnie we śnie” Teresy Kotlarczyk czy „Daleko od siebie” Feliksa Falka. Jednak popularność i sympatię widzów przyniosły jej przede wszystkim seriale. Zagrała postać Magdy Rudnik, siostry Jacka Mileckiego, w serialu pt. "M jak Miłość" oraz dr Olgi Frączak w serialu pt. "Samo Życie", a także detektyw Ewę w „Agentkach” i mamę Wojtka we „Wszystko przed nami”. Aktywnie pracuje w dubbingu. Aktorka silnie związana jest ze sceną kabaretową i satyryczną. Współpracowała z największymi sławami polskiego kabaretu i satyry – z Zenonem Laskowikiem (kabaret TEY), Janem Pietrzakiem (Kabaret Pod Egidą), Marcinem Wolskim („60 min na godzinę”, „Akropoland”, „Satirical fiction”), Szymonem Majewskim („Szymon Majewski Show”). Doskonale parodiuje najpopularniejsze postaci polskiej sceny politycznej (m.in. Jolantę Kwaśniewską, Monikę Olejnik, Elżbietę Jaworowicz, Joannę Senyszyn, i in.). Prywatnie jest szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci: Zuzi i Jędrka.
http://teatrkamienica.pl/spektakle/aktualne/martwa-natura-z-kochankiem-w-tle
Miejsce:
Teatr Kamienica
Godz.
20:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury