ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
24-10-2018   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Stefan Wesołowski “Kompleta”
Dom Kultury Kadr

ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury "KADR"
19.00
BEZPŁATNE       
 
Muzyka
wstęp wolny, rezerwacje online lub w DK Kadr

Niezwykłe i nowatorskie dzieło oparte na tekście modlitwy brewiarzowej. Utwór na dwa głosy, kwartet smyczkowy i delikatną elektronikę.
Stworzył go Stefan Wesołowski, wybitny kompozytor, skrzypek i producent muzyczny. Wesołowski to artysta wszechstronny, pisze muzykę teatralną i filmową, nagrywa albumy chętnie wydawane przez amerykańskie i europejskie wytwórnie. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także znalazł się w prestiżowym gronie nominowanych do Paszportu Polityki 2017.
„Kompleta” powstała na zamówienie o. Dominikanów z Gdańska w 2006 roku, dwa lata później ukazała się w niewielkim nakładzie płyta i dopiero reedycja i ogólnoświatowa dystrybucja znakomitego francuskiego wydawnictwa Ici D’aillurs przyniosła zasłużone międzynarodowe laury.
„Kompleta” opiera się na dwugłosie, na zawołaniach i odpowiedziach. Głosy oparte są na tradycyjnym smyczkowym fundamencie skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Wesołowski doskonale potrafi także odciąć się od tradycyjnych metod kompozytorskich, włączając w muzyczną przestrzeń subtelne elektroniczne plamy, które poszerzają dynamiczny koloryt utworu. Co interesujące, artysta decyduje się nie wybierać miedzy sferą nowoczesności, a sferą tradycji – on je godzi i harmonizuje, szukając właściwego balansu, nie deformując żadnej z nich, ani żadnej nie zdradzając.
Dzieło Wesołowskiego jest dla wszystkich miłośników muzyki współczesnej poszukujących nowych brzmień idealna bramą do światów wypełnionych stylowością, intensywnością i mistycyzmem. Bez fałszywej skromności – jest arcydziełem.

Odtwarzacz video
  
https://www.dkkadr.waw.pl/stefan-wesolowski-kompleta/
 
Miejsce:
Dom Kultury "KADR"
 
Godz.
19.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury