POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
30-11-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
"Trzy wierci do mierci - monodram Karoliny Martin w Rybniku.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwaowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
18:00
BEZPŁATNE
» Teatr
Spektakl dla modziey i dorosych w ramach programu TEATR POLSKA 2019. Czas trwania - 45 min. Wstp bezpatny - obowizuj wejciwki do odbioru w Kasie Domu Kultury Chwaowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Trailer monodramu Karoliny Martin Trzy wierci do mierci: https://www.youtube.com/watch?v=vAgl-8htjO8.

"Trzy wierci do mierci" - o swoim monodramie mwi Karolina Martin na antenie Radia Biaystok: https://www.radio.bialystok.pl/podrozepokulturze/index/id/161553.

Trzy wierci do mierci - monodram lalkowy inspirowany opowieciami z Suprala, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Zaskiego w zbiorze Hecz precz staa si rzecz oraz ksik Po trochu Weroniki Gogoli. Wszystko zaczo si od prababki Weroniki, ktra przeniosa mier przez rzek i w ten sposb zapewnia kobietom w swojej rodzinie dugowieczno. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka pragnie zakoczy swj zbyt dugi ywot. Wczeniej jednak musi dokona rachunku sumienia. Czy ciy na niej przeklestwo zych ludzi? A moe sama odpowiada za swoje nieszczcie? Czy kto przyjdzie jej z pomoc? Spektakl zrealizowano dziki stypendium artystycznemu "Modzi Twrcy" Prezydenta Miasta Biaegostoku. Lalka zostaa wykonana przez Karolin Martin podczas warsztatw "Laboratory of creation body-puppets" z Natach Belov.

Reyseria: Karolina Martin i Mateusz Smaczny, scenografia: Marek Idzikowski, lalka - Karolina Martin, muzyka: Paula Kowalczyk (altwka), Adam Milewski, Piotr Klauza (wiolonczela), realizator wiata: Emil Lipski, obsada: Babucha - Karolina Martin, animacja materiau, piew Zofia Straczycka, Magdalena Sowik. Premiera monodramu miaa miejsce w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego w Biaymstoku 28 czerwca 2018 r.

Monodram zosta wielokrotnie nagrodzony: II miejsce oraz Nagroda Publicznoci na Festiwalu Teatrw Niezalenych Garderoba w Warszawie, "Zota podkowa pegaza" na XV Midzynarodowych Spotkaniach z monodramem w Suwakach, Nagroda Jury na 6. Oglnopolskim Festiwalu Monodramw MONOfest w odzi, Nagroda Rady Artystycznej - statuetka "Strzaa Pnocy 2018", Nagroda Gwna Publicznoci oraz Nagroda Dyrektora Batyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Sowackiego w Koszalinie podczas 6. Koszaliskich Oglnopolskich Dniach Monodramu - "Debiuty Strzaa pnocy 2018".

Karolina Martin - absolwentka Wydziau Sztuki Lalkarskiej w Biaymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie. Dziki stypendium dla Modych Twrcw, prezydenta miasta Biaegostoku i grupie przyjaci powoaa do ycia Babuch! Lalk, w ktr tchna ycie podczas warsztatw Laboratory of creation body-puppets z Natach Belov. Wspzaoycielka Teatru FRAKTAL: https://www.facebook.com/TeatrFRAKTAL. W yciu prbuje odkry, czym to ycie waciwie jest, kim jest czowiek i po co nam to wszystko. Po to te, chce spotyka si w teatrze. Fascynuje j ludzka rnorodno. I lubi w sobie dziecko, z ktrego nie cakiem wyrosa. Laureatka Nagrody Grand Prix XVII Festiwalu Sztuki Sowa Verba Sacra 2017 oraz wyrnienia w konkursie Modjeska calling na interpretacj monologw Szekspirowskich, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu w 2018 roku. Strona FB: https://www.facebook.com/karolina.martin.58.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwaowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury