ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
09-08-2019   -   11-08-2019 

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
I Plener Fotograficzny w ramach warsztatów fotografii analogowej - 9 - 11 sierpnia 2019 r. na Jurze.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Jura Krakowsko-Częstochowska
       
 
Wydarzenia inne
I plener fotograficzny w ramach warsztatów fotografii analogowej
w cyklu „Między nami fotografami” organizowanych w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. 9 - 11 sierpnia 2019 r. na Jurze.

Plener pod patronatem Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików www.zpaf.katowice.pl.

Celem pleneru jest zasięgnięcie inspiracji przed nowym semestrem warsztatów, zebranie materiału cyfrowego do dalszej pracy w technikach alternatywnych (wstęp do przygotowania wystawy), wzmocnienie relacji w grupie warsztatowiczów. Plener skierowany jest do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język artystycznego wyrazu.

Program warsztatowy skupiony na działaniach plenerowych lub studyjnych w zależności od pogody + dwie prezentacje teoretyczne + element fotografii analogowej:
Piątek - 9 sierpnia: prezentacja 1h + impreza integracyjna;
Sobota - 10 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h + prezentacja 1h;
Niedziela - 11 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h.

Plener odbędzie się przy założeniu, że zbierze się grupa 20 osób. Pierwszeństwo mają osoby uczestniczące w warsztatch w Domu Kultury Chwałowice.

Koszt warsztatu 250 zł (w tym koszt zakwaterowania i wynagrodznie dla prowadzących), wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Opłata za plener w dwóch ratach - do 31.05.2019 r. w kwocie 100 zł,
- do 30.06.2019 r. w kwocie 150 zł.

Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia pleneru zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

Zgłoszenia udziału w plenerze proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Szlapa - tel. 500347777, krzysztofszlapa@wp.pl i Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Jura Krakowsko-Częstochowska
 
Godz.
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury