ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Augustów
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
05-04-2019   -    

 

 

Augustowskie Placówki Kultury
Wernisaż wystawy Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej
Augustowskie Placówki Kultury

Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Hoża 7, Augustów

Muzeum Ziemi Augustowskiej
Dział Etnograficzny
ul. Hoża 7, Augustów

Dział Historii Kanału Augustowskiego
ul. 29 Listopada 5a, Augustów

http://www.apk.augustow.pl
Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9
18:00
BEZPŁATNE       
 
Plastyka
Malarstwo Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej
Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Iwony Bielawskiej i Julii Tymańskiej. Otwarcie wystawy z udziałem artystek zaplanowano na piątek 5 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury przy Rynku Zygmunta 9. Wystawa będzie gościć w Małej Galerii APK jeszcze do końca kwietnia.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny
APK
- - -
IWONA BIELAWSKA – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Wzornictwo, kierunek: tkanina i ubiór. Malarstwo kończyła pod skrzydłami prof. Marka Czajkowskiego, ubiór - prof. Barbara Hanuszkiewicz, galanteria i obuwie - Irmina Aksamitowska.
Projektantka, malarka, kolorystyka. Zajmuje się malarstwem i modą. Tworzy torby, ubrania, dodatki: opaski, naszyjniki, bransoletki.- Kolorowe wygodne i funkcjonalne. Najwięcej przyjemności daje jej jednak malarstwo.
Inspiruje się naturą - zarówno otaczającą przyrodą jak i naturą człowieka. Prezentowana kolekcja obrazów to energetyczna impresja na temat rodziny i otaczającej gastronomicznej rzeczywistości. Obrazy nawiązują do plakatu lat siedemdziesiątych z odrobiną obecnej fantastyki.
Autorka wystawy współtworzyła I Fashion Week Poland i czynnie uczestniczyła przez XII edycji. Brała udział w różnych eventach modowych: Mustashe yard Sale, Hush Warsaw, Grand Bazar, Slow Fashion, Design Deus Domoteka, Bilioneurobab, szycie na miarę i wiele innych.
Ostatnio w marcu tego roku reprezentowała Polskę na Paris Fashion Week z kolekcją akcesoriów skórzanych. Również w tym miesiącu brała udział jako gość specjalny i inspiracja do innych kolekcji przy włoskim pokazie ALTEREGO ITALY. Zajmuje się również filmem . „Polskie gówno” , „Wojna Polsko-Ruska”, „Lejdis”, klip na 100- lecie Lipowca powstały przy jej udziale. Malarstwem zajmuje się od 20 lat, biorąc czynnie udział w wystawach zbiorowych jak i indywidualnych: Mazury Rogate, wystawy MDK i APK Kobiety i... wystawa w Ciągotach i tęsknotach, jak i wystawy zbiorowe: Mała Galeria ASP, Galeria Kobro, Muzeum Włókiennictwa, wystawa poplenerowa w Tomaszowie Mazowieckim.
Obecnie Autorka uczy i przygotowuje na studia nowych adeptów sztuki.

JULIA TYMAŃSKA – studentka III roku Malarstwa w ASP w Gdańsku, obecnie w pracowni prof. Henryka Cześnika. Bardziej niż podejściem merytorycznym interesuje się procesem i samą ewolucją obrazu. W tym przypadku malarstwo jest poszukiwaniem efektu końcowego. „Gdybym wiedziała jak ma wyglądać obraz nie byłoby sensu go malować.”
W 2018 roku Tymańska prezentowała obrazy na wystawach indywidualnych "Prezentacje młodych" w klubie Sfinks700 oraz w wystawie pt. "Rzeczy, które robię, a nie powinnam" w Gdańskim Archipelagu Kultury "Plama". Prace można było także zobaczyć w przestrzeni publicznej z okazji 10-lecia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, w plenerowym spektaklu "Sopocka bagietka" oraz na wystawie pokonkursowej w ogólnopolskim konkursie malarskim im. Wojciecha Fangora, na której została laureatką nagrody specjalnej.

  
http://www.apk.augustow.pl/wydarzenia/wystawa-prac-iwony-bielawskiej
 
Miejsce:
Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9
 
Godz.
18:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury