POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
       
   
Instytucje kultury  ->  Taneczne instytucje
Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Al. Niepodległości 162, bud.G, pok. 069
02-554 Warszawa
http://www.zpitsgh.pl
« zamknij mapę
 
http://www.zpitsgh.pl
 

Zespół Pieśni i Tańca “Wisła” powstał w 1991 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich “Wisła”. Młodzi ludzie zaangażowani w pracę na rzecz Polaków na Kresach postanowili stworzyć grupę artystyczną, która będzie docierać z narodową kulturą wszędzie tam, gdzie mieszkają nasi rodacy.

Przełomowym momentem był rok 2004, kiedy to Zespół zaczął działać przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, najstarszej, wiodącej uczelni ekonomicznej w Polsce. Swojego poparcia dla powstania Zespołu przy uczelni udzielił Rektor prof. dr hab. Marek Rocki. Z nową już nazwą Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie istnieje po dziś dzień, stale rozszerzając swój repertuar. Zespół liczy ponad 80 członków, w większości studentów i absolwentów Szkoły Głównej Handlowej oraz innych warszawskich uczelni.

Na swoim koncie posiada wiele koncertów oraz przedsięwzięć artystycznych. Na szczególną uwagę zasługują występy podczas Inauguracji Obchodów 100-lecia Uczelni, jak również koncert z okazji 11-go listopada w rocznicę odzyskania niepodległości pt. “Polska to jest wielka rzecz”, który odbył się w Teatrze Żydowskim w Warszawie w listopadzie 2005 roku. Z okazji jubileuszu SGH Zespół przygotował oprawę muzyczną do prezentacji multimedialnej dotyczącej historii Uczelni. Zespół zaangażował się w stałą pomoc dzieciom z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie im. J. Falkowskiego, dla których każdego roku przygotowuje specjalny koncert charytatywny.

W lipcu 2006 Zespół reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym w Aksehir (Turcja), gdzie zdobył wyróżnienie. Zespół w swej niedługiej historii koncertował na wielu zagranicznych scenach. Podczas Międzynarodowych Targów Rolniczych w Meknes (Maroko) był dumą i chwałą Ambasady RP, a dla mieszkających w Maroku Polaków ukojeniem tęsknoty za ojczystym krajem. Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej uświetniał obchody 11-stego listopada na deskach Lwoskiego Pałacu Młodzieży podczas wizyty na Ukrainie. W maju 2008 miał zaszczyt reprezentować Polskę i Europę podczas Międzynarodowego Festiwalu “Jedwabnym Szlakiem” w Kazachstanie. Sukcesy Zespołu przyniosły zaproszenie na swoiste tourne po skąpanej słońcem Andaluzji podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu “Folk del Mundo” w Hiszpanii.

Do stałego kalendarza Zespołu wpisały się świąteczne koncerty kolęd i pastorałek.

Niepodległościowe patriotyczne widowisko podczas obchodów Dnia Niepodległości,

Występy dla uczelnianej widowni podczas akademickich uroczystości takich jak Dzień SGH oraz Dzień Sportu, występy podczas imprez i festynów w Warszawie i okolicach oraz coroczny Koncert Galowy na warszawskich scenach.


Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
 
 
 
           


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury