ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Katowice
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
Finał Pucharu Polski w Speed-ballu.
« start     22/09/2019
W miniony weekend w Chełmie rozegrano ostatnie zawody cyklu Pucharu Polski w Speed-ballu. Zawodnicy z regionu ziemi myślenickiej przywieźli 12 medali. Marcelina Ryś i Zbigniew Bizoń triumfowali jako zwycięzcy Pucharu Polski.

W zawodach wystartowali zawodnicy z różnych stron Polski, którzy zostali wyłonieni w lokalnych kwalifikacjach. Stawką w grze był nie tylko mistrzowski tytuł i miejsca na podium, ale również wejście do kadry narodowej i zwycięstwo w Pucharze Polski.
Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z w 4 grupach wiekowych.

Piętnastoosobowa grupa zawodników trenująca przy Stowarzyszeniu Sportownia wywalczyła łącznie 12 medali. Najwięcej emocji towarzyszyło meczom w turniejach Open. Zbigniew Bizoń oraz Wiktoria Murzyn wywalczyli kwalifikację do udziału w XXXI Mistrzostwach Świata w Speed-ballu, które odbędą się końcem października we Francji. Po raz pierwszy w kadrze narodowej znalazła się dwójka zawodników z ziemi myślenickiej. Zawody były jednocześnie podsumowaniem rankingu w Pucharze Polski. Ranking wyłaniał najlepszych graczy, którzy przez sezon 2019 zbierali punkty w dwóch konkurencjach: grze na czas oraz grze singlowej. Złoty Puchar odebrała Marcelina Ryś (kategoria u 14) oraz Zbigniew Bizoń (kategoria Open).

„To był długi i trudny weekend dla naszych zawodników. W ciągu dwóch dni zawodów rozegranych zostało ponad 180 meczy w grze singlowej i około 90 rozgrywek w grze na czas. Wracamy z zawodów z 4 złotymi medalami, 6 srebrnymi i 2 brązami. Ponadto wracamy z dwoma powołaniami do kadry narodowej oraz dwoma zwycięstwami w cyklu Pucharu Polski. Jestem bardzo dumny z moich zawodników. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w drodze do sukcesu. - podkreśla trener sekcji Zbyszek Bizoń

Finał I Pucharu Polski został zorganizowany dzięki wsparciu z Fundacji Santander.
  


 

 
miejsce wydarzenia:
Chełm


 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją