ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Katowice
Kwidzyń
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
Ruszamy z warsztatami w Klubie Aflatouna.
« start     02/07/2018
Końcem czerwca w Głogoczowie odbyły się dwa warsztaty w mobilnym Klubie Aflatouna. Podczas warsztatów młodzież odkrywała tajniki edukacji społeczno-finansowej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia w partnerstwie z Wiejskim Domem Kultury w Głogoczowie.

Na początku uczestnicy tworzyli swoje MINI-JA by poznać swoje mocne i słabe strony. Następnie rozmawiali o potrzebach i zachciankach i o tym jaki mają wpływ na nasze decyzje związane z wydawaniem pieniędzy.

Młodzi opowiadali także swoich marzeniach i tworzyli plan realizacji marzeń. Każdy z nich dzielił się swoimi pomysłami na oszczędzanie. Tworzyli swoje książeczki oszczędnościowe, planowali wydatki w ten sposób by rozsądnie dysponować kieszonkowym.


„Jesteśmy przekonani, że sposób kształcenia może zmienić postawy życiowe człowieka i wpływać na jego dalsze życie” – tak brzmi motto programu Aflatoun.

Edukacja społeczna pomaga odkryć potencjał jednostki, a jednocześnie uczy bycia empatycznym, tolerancyjnym oraz odpowiedzialnym. Edukacja finansowa przekazuje wiedzę o finansach, a także buduje ważne i niezbędne w dzisiejszym świecie umiejętności oszczędzania oraz planowania w pracy samodzielnej i zespołowej. Program Aflatoun uczy zaradności i zachęca do aktywności w ponad 100 krajach na świecie.

Warsztaty zostały zrealizowane przez Stowarzyszenie Sportownia. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach Programu Bank Ambitnej Młodzieży.

  
zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz


 

 
miejsce wydarzenia:
Głogoczów

http://sportownia.eu
 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją