ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Katowice
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
Dobczycka młodzież realizuje program
„Równać Szanse.”
« start     05/02/2018
Młodzież spotkała się z burmistrzem, ponieważ po raz pierwszy w Dobczycach będzie realizowany program „Równać Szanse”, którego idea oparta jest na zaangażowaniu
i samodzielności młodych ludzi.

5 lutego do burmistrza z wizytą przybyła grupa młodzieży, reprezentującą grupę Speed-ball Dobczyce. Inicjatywa ta jest wstępem do projektu „Nakręcamy na Speed-ball” który otrzymał dofinasowanie z programu Równać Szanse. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Główne założenie programu to wyrównanie szans młodych ludzi na ich dobry start w dorosłe życie.

„Tutaj nie ma miejsca na gotowe i zaplanowane przez dorosłych działania na rzecz młodzieży.
W tym programie to młodzi są inicjatorami, realizatorami i sprawcami działań. Oni planują, oni decydują. Samodzielność młodzieży, szansa na to by mogli się sprawdzić w różnych zadaniach - to idea programu. Na finale młodzi muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie” – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Głównym tematem rozmów były działania, które będą realizowane do sierpnia bieżącego roku. Młodzież opowiedziała o zadaniach, które są dla nich ważne: sondaż społeczny wśród mieszkańców, otwarte pokazy speed-ball dla rodzin, impreza finałowa połączona z zawodami, pozyskiwanie sojuszników i partnerów w lokalnym środowisku. Spotkanie prowadzili: Adam Urbaniak, Natalia Ślęczka, Krystian Wesołowski i Mikołaj Dziadkowiec.

Pan Burmistrz pytał o różne rzeczy, ciekawy był motywacji grupy do podjęcia się samodzielnego prowadzenia projektu.

„Chcemy zarazić innych naszą pasją, a żeby to zrobić musimy włożyć w ten projekt czas i serce oraz znaleźć wsparcie i sojuszników." - pokreślił w rozmowie Krystian Wesołowski.

Finałem rozmów był patronat nad projektem, deklaracja wsparcia w działaniach promocyjnych oraz udostępnienie przestrzeni na spotkania organizacyjne młodzieży.

"Jestem zadowolona. Stres był, ale daliśmy z siebie wszystko a pomysły, które przedstawiliśmy spodobały się Panu Burmistrzowi. Liczę na więcej spotkań w tak miłej atmosferze." - relacjonowała po spotkaniu Natalia Ślęczka.
  
zobacz

zobacz

zobacz 

 
miejsce wydarzenia:
Dobczyce

http://sportownia.eu
 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją