ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Kwidzyń
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Zator
RELACJE
Cała Polska gra w speed-ball! Nowy sport zawitał do Torunia.
« start     01/06/2017
Stowarzyszenie Sportownia z Myślenic razem ze Stowarzyszeniem Speed-ball Polska z Krakowa budują ogólnopolską sieć klubów speed-balla. W ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 16 szkół w różnych częściach kraju otrzymało sprzęt oraz przeszkolenie z zasad gry. W województwie kujawsko-pomorskim do projektu zakwalifikowała się Zespół Szkół nr 14 w Toruniu.

Pomysł na projekt „Sieć Sportownia Speed-ball Polska” zrodził się w głowach czołowych zawodników polskiej reprezentacji podczas obserwacji entuzjastycznych reakcji dzieci i młodzieży na nowy sport. Członkowie obu stowarzyszeń zajmujących się promowaniem speed-balla w Polsce stwierdzili, że aby polska kadra w przyszłości mogła dogonić najlepszych zawodników na świecie, adeptów nowego sportu należy szukać w szkołach podstawowych.

W marcu dwie ekipy złożone z trenera oraz animatora ruszyły w Polskę, aby uczyć i promować nowy sport. Zajęcia w Toruniu prowadził Wicemistrz Polski w Speed-ballu - Zbigniew Bizoń. Ponadto szkoła w Toruniu otrzymała 3 zestawy do gry, tak, aby uczniowie mogli regularnie trenować. Projekt zakończy się we wrześniu, kiedy to odbędą się II Mistrzostwa Polski w Speed-ballu w Krakowie. Na tę imprezę każda z 16 szkół biorących udział w projekcie przyśle swoich reprezentantów.

Dzieci w Toruniu przyjęły nowy sport bardzo entuzjastycznie. Speed-ball to gra bardzo dynamiczna i gwarantujący dobrą zabawę. Pokazom oraz pierwszym treningom towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje oraz solidna dawka ruchu.

Speed-ball to dyscyplina, w której wykorzystuje się rakiety oraz specjalną eliptyczną piłeczkę na żyłce. Podstawowa zasada gry to zmiana kierunku lotu piłki, która wędruje po paraboli wokół masztu. Sport ten przywędrował do Polski z Egiptu ponad 3 lata temu i cieszy się coraz większą popularnością.
  


 

 
miejsce wydarzenia:
Zespół Szkół nr 14 w Toruniu

http://sportownia.eu/
 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją