POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Speed-balliści na Międzynarodowym Szkoleniu we Francji.
 
18-04-2022
V Międzywojewódzkie Zawody w Speed-ballu
 
18-04-2022
Przystanek Natura.
 
16-11-2021
Podsumowanie programu Klub w Stowarzyszeniu Sportownia
 
16-11-2021
Impreza Turystyczna w Przystanku Natura w Porębie.
 
08-11-2021
III Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu.
„To pionierzy tej dyscypliny sportu”

 
11-10-2021
Sportownia & Neksi - nowa produkcja.
 
10-10-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Warszawę!
 
15-09-2021
Przystanek Natura w Porębie z nową infrastrukturą.
 
11-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Kielce!
 
10-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Gdynię!
 
25-08-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Jastarni
 
23-08-2021
RELACJE
Neptun w sercu Gdyni na urodziny COSTA COFFEE
18-07-2016
– Akcja w przestrzeni miejskiej to kolejna odsłona działań prowadzonych w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii „COSTA COFFEE – Kawiarnia z serca Londynu”. Wspólnie z internautami wybraliśmy serca największych polskich miast – Trójmiasta, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa. Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców – blisko 1,5 tys. osób głosowało na swoich faworytów na profilu COSTA COFFEE na Facebooku, a informacja o akcji dotarła do prawie 300 tys. internautów. W Trójmieście bezdyskusyjnie wygrał właśnie Neptun, na którego oddano ponad 58% głosów ze wszystkich 189 komentarzy. Do współpracy przy tworzeniu murali zaprosiliśmy uznanych, niezależnych artystów – grafików i ilustratorów, dzięki czemu w każdej lokalizacji powstanie unikatowe dzieło sztuki. To, co je łączy, to nie tylko miejskie symbole, ale także wyraźne nawiązanie do latte art, mistrzowskich umiejętności naszych baristów – komentuje Jolanta Borowska, Dyrektor Marketingu COSTA COFFEE POLSKA.

Morskie akcenty
Jak przedstawić słynnego Neptuna w otoczeniu pozostałych trójmiejskich symboli i zaskoczyć przechodniów? Ma na to sposób Patryk Hardziej – znany ilustrator, autor projektu miejskiego muralu. Dzieło w morskiej, przyciągającej wzrok kolorystyce można już podziwiać na ul. Morskiej w Gdyni, a przy tej okazji odebrać zniżkę na kawę w COSTA COFFEE. To nie przypadek, że właśnie Patryk Hardziej przygotował projekt muralu dla Trójmiasta – mieszka i tworzy w Gdyni i czuje się mocno związany z Pomorzem. Artyście zależało, by kompozycja zawierała kluczowe elementy, kojarzące się z Trójmiastem. Typowo morski mural łączy symbolikę trzech miast – Neptun reprezentuje Gdańsk, Gdynia została przedstawiona za pomocą „Daru Pomorza” i wieżowca Sea Tower, a Sopot symbolizuje mewa. Mural – dzięki oryginalnej kresce i kolorystyce – doskonale wyróżnia się w przestrzeni Gdyni. Do pomalowania powierzchni ponad 200 mkw. zaangażowano aż 6 profesjonalnych malarzy i wykorzystano 120 litrów farby!

Moc urodzinowych atrakcji
Wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń COSTA COFFEE zaprasza do podziwiania street artu, a następnie… odbierania kuponów ze zniżką na kawę, które będą do zdobycia przy ul. Morskiej w wybrane dni i godziny. Swoje urodziny w Gdyni COSTA COFFEE będzie świętować przez cały miesiąc. Kumulacja atrakcji nastąpi w weekend 15-17 lipca. Warto odwiedzić wtedy kawiarnię z drugą połówką, przyjaciółką lub mamą na prawdziwie królewską ucztę – w tych dniach druga kawa tylko za połowę ceny! Gotowi na miejską przygodę?

Rozkład jazdy
Przez cały lipiec miejskie dzieło sztuki będzie można podziwiać w Gdyni. W tym samym czasie COSTA COFFEE zaprasza do świętowania swoich urodzin w Krakowie (ul. Dietla). W czerwcu oryginalny mural z koziołkami według projektu Karola Banacha można było oglądać w Poznaniu. W maju muralowa akcja w przestrzeni miejskiej gościła m.in. w Łodzi, gdzie obchody urodzin COSTA COFFEE w iście filmowym stylu uświetniła kamera – mural Macieja Blaźniaka. W tym samym czasie we Wrocławiu, na ul. Piłsudskiego autorską interpretację słynnych krasnali i kawy zaprezentowała także Olka Osadzińska. Z kolei nadwiślańską Syrenkę projektu Dawida Ryskiego na warszawskiej „Patelni” można podziwiać jeszcze do połowy lipca.
O akcji muralowej COSTA COFFEE będzie na bieżąco informować w swoich mediach społecznościowych – na Snapchacie, Instagramie, Facebooku i YouTube. Oprócz relacji będzie można znaleźć tam również konkurs z fantastycznymi nagrodami!
  


 

miejsce wydarzenia:


 

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją