POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Leśne zajęcia w leśnej bazie.
 
05-08-2022
Leśna świetlica.
 
29-07-2022
Speed-balliści na Międzynarodowym Szkoleniu we Francji.
 
18-04-2022
V Międzywojewódzkie Zawody w Speed-ballu
 
18-04-2022
Przystanek Natura.
 
16-11-2021
Podsumowanie programu Klub w Stowarzyszeniu Sportownia
 
16-11-2021
Impreza Turystyczna w Przystanku Natura w Porębie.
 
08-11-2021
III Mistrzostwa Polski SeniorĂłw w Speed-ballu.
„To pionierzy tej dyscypliny sportu”

 
11-10-2021
Sportownia & Neksi - nowa produkcja.
 
10-10-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Warszawę!
 
15-09-2021
Przystanek Natura w Porębie z nową infrastrukturą.
 
11-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Kielce!
 
10-09-2021
RELACJE
COSTA COFFEE wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! Krakowianin zwycięzcš tegorocznego konkursu Barista of the Year
04-07-2016
Tytuł najlepszego baristy w Polsce, dzięki perfekcji w parzeniu kawy i wyjštkowemu zmysłowi łšczenia smaków, wywalczył Wojtek Stępień, barista jednej z krakowskich kawiarni COSTA COFFEE. Zwycięzca Finału Polski konkursu Barista of the Year 2016 organizowanego przez COSTA COFFEE już w paŸdzierniku zmierzy się z najlepszymi baristami z całej Europy. Wojtek Stępień będzie reprezentował Polskę w Europejskim Finale konkursu, który już po raz drugi odbędzie się w naszym kraju.

W Finale Polski Barista of the Year 2016 rozgrywanym w czerwcu w Warszawie zmierzyło się 8 baristów z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Wszystkich uczestników można na co dzień spotkać w kawiarniach COSTA COFFEE – największej sieci kawiarni w Polsce i w Europie. Sztuka parzenia doskonałej kawy, ich pasja i miłoœć do zawodu baristy oraz charakter sprawiły, że to właœnie oni zostali wyłonieni podczas regionalnego etapu konkursu spoœród baristów z całej Polski, a tym samym ‒ zakwalifikowali się do Finału Krajowego. Konkurs wygrał Wojtek Stępień z Krakowa, zdobywajšc tytuł „Barista of the Year 2016”. Drugie miejsce, a tym samym Wicemistrzostwo wywalczyła Monika Poleniewicz z warszawskiej kawiarni Złote Tarasy, a trzecie zajšł również krakowianin, Jacek Mitera. Autorskš propozycjš drinka dowolnego zaintrygował jury Adrian Kowalski, reprezentujšcy wrocławskš kawiarnię Sky Tower.

W paŸdzierniku Wojtek i Monika będš reprezentować Polskę na Europejskim Finale konkursu Barista of The Year, walczšc wówczas o tytuł najlepszego baristy na naszym kontynencie. W konkursie na szczeblu europejskim zmierzš się z innymi baristami w trzech konkurencjach: Espresso Race – przygotowanie jak największej liczby perfekcyjnych Espresso zgodnie ze standardami COSTA COFFEE w 2 minuty, Drink Dowolny – konkurencja, która wymaga od uczestników kreatywnoœci, poczucia smaku i estetyki, jak też odpowiedniej prezentacji swoich pomysłów oraz Coffee Master – właœciwe ustawienie młynka i przygotowanie 8 kaw w 30 minut.

‒ Serdeczne gratulacje należš się wszystkim finalistom – bariœci zaprezentowali niezwykłš precyzję w przygotowaniu kawy, swojš ekspertyzę i doœwiadczenie, jak również niebanalne, autorskie propozycje drinków. Poziom był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada zadanie. Wojtek i Monika będš reprezentować nasz kraj na szczeblu europejskim konkursu Barista of The Year. Mam nadzieję, że pokażš się z jak najlepszej strony i po raz kolejny udowodniš, że nasz polski zespół jest najlepszy w Europie. Trzymam kciuki za ich sukces w paŸdzierniku, kiedy to po raz kolejny zmagania baristów odbędš się w Warszawie – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarzšdzajšcy, COSTA COFFEE POLSKA.

Podczas Krajowego Finału Mistrzostw Barista of the Year 2016 swoje umiejętnoœci i kreatywnoœć w łšczeniu smaków zawodnicy prezentowali w dwóch konkurencjach: Espresso Race i Drink Dowolny.

Wojciech Stępień fan gier wideo i pingwinów z Madagaskaru na co dzień serwuje kawę w jednej z kawiarni COSTA COFFEE w Krakowie. Jury zaintrygował niespotykanym połšczeniem kawy i piwa, pewnoœciš siebie i prawdziwš pasjš.

‒ Zaserwowałem jurorom prawdziwš symfonię smaku. Połšczyłem perfekcyjnie zaparzone espresso z piwem bezalkoholowym, co staje się coraz bardziej popularnym trendem baristycznym. Kompozycję wzbogaciłem szczyptš chilli i dodatkiem mango. Mój autorski Drink Dowolny był zbalansowany i intrygujšcy. Przy tworzeniu receptury zasugerowałem się właœciwoœciami obu napojów – kawa pobudza endorfiny, a piwo je obniża. Doskonały balans smaku i ukojenia ‒ mówi Wojtek Stępień, zwycięzca Finału Polski Mistrzostw Barista of the Year 2016.

Jesienne zawody uœwietni także wyjštkowa wizyta – nasz kraj odwiedzi coffee master, Gennaro Pelliccia – prawdziwy znawca i pasjonat kawy. Gennaro jest niekwestionowanym ekspertem COSTA COFFEE z wieloletnim i bogatym doœwiadczeniem, którego język został ubezpieczony na 10 milionów funtów.
  


 

miejsce wydarzenia:


 

 Copyright © 2002-2022


Polskie NiezaleĹźne Media
 
Kontakt z Redakcją