ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Częstochowa
Dobczyce
Gliwice
Katowice
Krynica Zdrój
Lublin
Mikołajki
Mikstat
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
COSTA COFFEE wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! Krakowianin zwycięzcą tegorocznego konkursu Barista of the Year
« start     04/07/2016
Tytuł najlepszego baristy w Polsce, dzięki perfekcji w parzeniu kawy i wyjątkowemu zmysłowi łączenia smaków, wywalczył Wojtek Stępień, barista jednej z krakowskich kawiarni COSTA COFFEE. Zwycięzca Finału Polski konkursu Barista of the Year 2016 organizowanego przez COSTA COFFEE już w październiku zmierzy się z najlepszymi baristami z całej Europy. Wojtek Stępień będzie reprezentował Polskę w Europejskim Finale konkursu, który już po raz drugi odbędzie się w naszym kraju.

W Finale Polski Barista of the Year 2016 rozgrywanym w czerwcu w Warszawie zmierzyło się 8 baristów z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Wszystkich uczestników można na co dzień spotkać w kawiarniach COSTA COFFEE – największej sieci kawiarni w Polsce i w Europie. Sztuka parzenia doskonałej kawy, ich pasja i miłość do zawodu baristy oraz charakter sprawiły, że to właśnie oni zostali wyłonieni podczas regionalnego etapu konkursu spośród baristów z całej Polski, a tym samym ‒ zakwalifikowali się do Finału Krajowego. Konkurs wygrał Wojtek Stępień z Krakowa, zdobywając tytuł „Barista of the Year 2016”. Drugie miejsce, a tym samym Wicemistrzostwo wywalczyła Monika Poleniewicz z warszawskiej kawiarni Złote Tarasy, a trzecie zajął również krakowianin, Jacek Mitera. Autorską propozycją drinka dowolnego zaintrygował jury Adrian Kowalski, reprezentujący wrocławską kawiarnię Sky Tower.

W październiku Wojtek i Monika będą reprezentować Polskę na Europejskim Finale konkursu Barista of The Year, walcząc wówczas o tytuł najlepszego baristy na naszym kontynencie. W konkursie na szczeblu europejskim zmierzą się z innymi baristami w trzech konkurencjach: Espresso Race – przygotowanie jak największej liczby perfekcyjnych Espresso zgodnie ze standardami COSTA COFFEE w 2 minuty, Drink Dowolny – konkurencja, która wymaga od uczestników kreatywności, poczucia smaku i estetyki, jak też odpowiedniej prezentacji swoich pomysłów oraz Coffee Master – właściwe ustawienie młynka i przygotowanie 8 kaw w 30 minut.

‒ Serdeczne gratulacje należą się wszystkim finalistom – bariści zaprezentowali niezwykłą precyzję w przygotowaniu kawy, swoją ekspertyzę i doświadczenie, jak również niebanalne, autorskie propozycje drinków. Poziom był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada zadanie. Wojtek i Monika będą reprezentować nasz kraj na szczeblu europejskim konkursu Barista of The Year. Mam nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony i po raz kolejny udowodnią, że nasz polski zespół jest najlepszy w Europie. Trzymam kciuki za ich sukces w październiku, kiedy to po raz kolejny zmagania baristów odbędą się w Warszawie – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający, COSTA COFFEE POLSKA.

Podczas Krajowego Finału Mistrzostw Barista of the Year 2016 swoje umiejętności i kreatywność w łączeniu smaków zawodnicy prezentowali w dwóch konkurencjach: Espresso Race i Drink Dowolny.

Wojciech Stępień fan gier wideo i pingwinów z Madagaskaru na co dzień serwuje kawę w jednej z kawiarni COSTA COFFEE w Krakowie. Jury zaintrygował niespotykanym połączeniem kawy i piwa, pewnością siebie i prawdziwą pasją.

‒ Zaserwowałem jurorom prawdziwą symfonię smaku. Połączyłem perfekcyjnie zaparzone espresso z piwem bezalkoholowym, co staje się coraz bardziej popularnym trendem baristycznym. Kompozycję wzbogaciłem szczyptą chilli i dodatkiem mango. Mój autorski Drink Dowolny był zbalansowany i intrygujący. Przy tworzeniu receptury zasugerowałem się właściwościami obu napojów – kawa pobudza endorfiny, a piwo je obniża. Doskonały balans smaku i ukojenia ‒ mówi Wojtek Stępień, zwycięzca Finału Polski Mistrzostw Barista of the Year 2016.

Jesienne zawody uświetni także wyjątkowa wizyta – nasz kraj odwiedzi coffee master, Gennaro Pelliccia – prawdziwy znawca i pasjonat kawy. Gennaro jest niekwestionowanym ekspertem COSTA COFFEE z wieloletnim i bogatym doświadczeniem, którego język został ubezpieczony na 10 milionów funtów.
  


 

 
miejsce wydarzenia:


 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją