POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Speed-balliści na Międzynarodowym Szkoleniu we Francji.
 
18-04-2022
V Międzywojewódzkie Zawody w Speed-ballu
 
18-04-2022
Przystanek Natura.
 
16-11-2021
Podsumowanie programu Klub w Stowarzyszeniu Sportownia
 
16-11-2021
Impreza Turystyczna w Przystanku Natura w Porębie.
 
08-11-2021
III Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu.
„To pionierzy tej dyscypliny sportu”

 
11-10-2021
Sportownia & Neksi - nowa produkcja.
 
10-10-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Warszawę!
 
15-09-2021
Przystanek Natura w Porębie z nową infrastrukturą.
 
11-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Kielce!
 
10-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Gdynię!
 
25-08-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Jastarni
 
23-08-2021
RELACJE
FINALIŚCI 5. KONKURSU LOTÓW RED BULL
23-06-2015
Finałowe projekty 5. Konkursu Lotów Red Bull zostały wyłonione spośród blisko 700 nadesłanych prac. Zgłoszenia oceniało jury, którego członkowie kochają latanie, dobrą zabawę, ale i mają nieograniczoną wyobraźnię. Po długich obradach, Paulina Przybysz, Adam Małysz, Łukasz Czepiela i Alan Andersz wytypowali 40 najciekawszych projektów, które zostaną zaprezentowane 16 sierpnia w Gdyni.
Jury oceniało pomysłowość konstruktorów oraz szanse na udany lot. Łukasz Czepiela – pilot akrobacyjny, najwyżej punktował te pomysły, które miały największe szanse wzbić się w powietrze. Podobnie Adam Małysz, który o skokach i dalekich lotach wie wszystko.
„Jestem pod wrażeniem nie tylko ilości zgłoszeń, ale i ich dopracowania! Zobaczyłem wiele konstrukcji, które są nie tylko interesujące, ale naprawdę mają szansę polecieć” – mówił Łukasz.
W 5. Konkursie Lotów Red Bulla, oprócz dystansu jaki ma pokonać machina, liczy się również kreatywność oraz prezentacja zespołu na rampie startowej. Oryginalne show będzie zatem szansą na zdobycie nie tylko sympatii publiczności, ale i dodatkowych punktów od jury.
Wybrane zespoły mają zaledwie dwa miesiące, aby zrealizować swoje nietuzinkowe, napędzane jedynie siłą własnych mięśni, projekty.
„Dopieszczajcie swoje maszyny, bo będziecie surowo oceniani” – mobilizuje Adam Małysz.
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 684 drużyn z całej Polski, 237 spełniło warunki formalne i przesłało swoje projekty, a do finału zakwalifikowano 40 najlepszych zespołów. Już teraz można zdradzić, że na rampie startowej staną konstrukcje niezwykle różnorodne i nawiązujące kształtem do np.: gitary elektrycznej, słonia, hamburgera czy latającego spodka.
Najwięcej ekip zakwalifikowało się z województwa pomorskiego (15), mazowieckiego (7), śląskiego (5) i wilekopolskiego (4). Udział w konkursie wezmą również zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2) małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) oraz lubuskiego (1).

****
To już piąta edycja Konkursu Lotów Red Bull w Polsce. Pierwsze kreatywne loty odbyły się w Poznaniu w 1999 roku, kolejne w Krakowie w 2001 roku, trzecia edycja, która miała się odbyć we Wrocławiu, została odwołana ze względu na zagrożenie powodziowe na Odrze. Czwarta ponownie zagościła na poznańskiej Malcie w 2008 roku. Teraz czas na północną Polskę!
Gdynia znana jest z zaangażowania w wielkie inicjatywy sportowe, a także
z bogatej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Tegoroczna edycja Konkursu Lotów Red Bull odbędzie się w samym sercu miasta – w okolicy Bulwaru Nadmorskiego, Plaży Miejskiej oraz Skweru Kościuszki. Dobra zabawa i piękne widoki – gwarantowane!


  


 

miejsce wydarzenia:
Gdynia

http://konkurslotowredbull.pl
 

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją