POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Leśne zajęcia w leśnej bazie.
 
05-08-2022
Leśna świetlica.
 
29-07-2022
Speed-balliści na Międzynarodowym Szkoleniu we Francji.
 
18-04-2022
V Międzywojewódzkie Zawody w Speed-ballu
 
18-04-2022
Przystanek Natura.
 
16-11-2021
Podsumowanie programu Klub w Stowarzyszeniu Sportownia
 
16-11-2021
Impreza Turystyczna w Przystanku Natura w Porębie.
 
08-11-2021
III Mistrzostwa Polski SeniorĂłw w Speed-ballu.
„To pionierzy tej dyscypliny sportu”

 
11-10-2021
Sportownia & Neksi - nowa produkcja.
 
10-10-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Warszawę!
 
15-09-2021
Przystanek Natura w Porębie z nową infrastrukturą.
 
11-09-2021
Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców i odwiedzających Kielce!
 
10-09-2021
RELACJE
Oœmiu laureatów Mistrzostw Regionalnych
zawalczy o tytuł „Barista of the Year 2015”
15-05-2015
Spoœród wszystkich baristów z ponad 100 kawiarni COSTA COFFEE i coffeeheaven wyłoniono najlepszych, którzy w dniach 22-24 kwietnia zmierzyli się w dwóch emocjonujšcych konkurencjach regionalnego etapu konkursu „Barista of the Year 2015”. Pierwsza z konkursowych rywalizacji – Espresso Race – polegała na przygotowaniu w cišgu 2 minut jak największej liczby espresso według standardów marki. Jury oceniało zarówno szybkoœć, jak i jakoœć przygotowanych kaw. Druga konkurencja – Coffee Master – to już nie tyle czas, co precyzja i jakoœć serwowanych napojów. Każdy z uczestników miał za zadanie przyrzšdzić cztery „klasyki gatunku” serwowane w sieci COSTA COFFEE, czyli: Espresso, Caffe Latte, Cappuccino oraz do wyboru Flat White lub Caffe Corto. Czas przeznaczony na zadanie to 8 minut. Podczas Mistrzostw Regionalnych zostało wyłonionych oœmiu najlepszych baristów. Wœród nich znaleŸli się przedstawiciele dwóch warszawskich i krakowskich,
a także po jednym z wrocławskich, poznańskich, gdańskich i toruńskich kawiarni, należšcych do CHI Polska.

Zwycięska ósemka Mistrzostw Regionalnych awansowała do krajowego finału konkursu „Barista of The Year 2015”, który odbędzie się w dniach 27-28 maja. Podczas pierwszego dnia ocenie podlegać będš przede wszystkim umiejętnoœci techniczne baristów. W drugim dniu, konkurs będzie otwarty dla goœci, a widzowie i jury będš podziwiać baristów w kolejnych zmaganiach: Espresso Race i Drink Dowolny. Kluczem do zwycięstwa będzie umiejętne połšcznie przez uczestników szybkoœci, zręcznoœci oraz kreatywnoœci w tworzeniu kawowych kompozycji. Punktowana będzie oryginalnoœć, technika przygotowania, wyglšd drinków oraz oczywiœcie ich smak!

– To już dziesišta edycja zawodów, podczas których celebrujemy sztukę parzenia kawy przez naszych najlepszych baristów. Wyjštkowe umiejętnoœci, pasja i codzienne zaangażowanie naszych pracowników sprawiajš, że Polacy tak chętnie odwiedzajš kawiarnie COSTA COFFEE. Barista of the Year 2015 to dla uczestników tego konkursu ogromna dawka adrenaliny wynikajšca z rywalizacji i szansa sprawdzenia się w wymagajšcych konkurencjach – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarzšdzajšcy CHI Polska.

Zwycięzca polskiej edycji weŸmie udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez COSTA COFFEE i będzie reprezentował nasz kraj w Finale Europejskim. Podczas ubiegłorocznego Finału Europejskiego, reprezentant z Polski, Dariusz Pieczara, zdobył nagrodę dla najlepszego Drinka Dowolnego.

Zwycięzca Finału Europejskiego będzie reprezentował Europę w zorganizowanym przez COSTA COFFEE finale Champion of Champions w Londynie, gdzie bariœci corocznie od 2006 roku, majš okazję stanšć w szranki w kawowym turnieju i zawalczyć o tytuł najlepszego baristy na œwiecie.

Nagrody dla uczestników krajowego etapu Mistrzostw Barista of the Year 2015 ufundowała firma CHI Polska, a partnerami wydarzenia sš: Monin SCM, Huhtamaki, David Rio, Tork, Ecolab, Henry Kruse, CSM, W&W Consulting, HAVI Logistics, OSM Łowicz, Coca Cola.
  


 

miejsce wydarzenia:


 

 Copyright © 2002-2022


Polskie NiezaleĹźne Media
 
Kontakt z Redakcją