ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Katowice
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
Warszawa wystartowała z Red Bull Paper Wings!
« start     11/03/2015
Red Bull Papaer Wings to międzynarodowe zawody dla studenckich konstruktorów w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się zdolnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością, mając do dyspozycji czystą kartkę formatu A4. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu.

Najbardziej obleganą konkurencją wśród warszawskich pilotów okazała się ta, w której to samolot miał polecieć najdalej. Studenci przeganiali się z coraz to lepszymi modelami wehikułów, sprawdzając wzajemnie ich wymiary, wagę oraz technikę konstrukcji. W kategorii lot na dystans bezkonkurencyjna była maszyna Macieja Mazura, uzyskując rewelacyjny wynik 32,90m. Maciej, który w poprzedniej edycji dostał się do światowego finału Red Bull Paper Wings w Salzburgu i uzyskał 4 miejsce w kategorii lot na czas.

Kategoria lot na dystans - wyniki:
1. Maciej Mazur – 32.90m
2. Grzegorz Daszykowski – 28.80m
3. Łukasz Kulawczuk – 22.20m

W kategorii lot na czas pierwsze miejsce przypadło również Maćkowi. Utrzymał on w powietrzu swój samolot przez 5,5 sekundy.

Kategoria lot na czas – wyniki:
1.Maciej Mazur 5.5s
2. Bartosz Janaszewski 4.9s
3. Tomasz Ćwikliński 4.7s

Najtrudniejsza jak i najbardziej widowiskowa była kategoria akrobatyczna. Zawodnicy urozmaicili swoje występy nie tylko akrobacjami samolotów, ale i sami postanowili wykonać salta, starając się o przychylną ocenę sędziów. Jury oceniało lot samolotu, kreatywność oraz oryginalność jego wykonania. W skład sędziowski m.in. wchodził reprezentant Polski w rajdach motocyklowych - Kuba Przygoński oraz b-boy Misza. Najwięcej punktów otrzymał Marek Konopka.Wyniki akrobatyki lotu:
1. Marek Konopka 19pkt
2. Filip Geppert 18pkt
3. Aleksander Santisteban 17pkt
Najbliższe eliminacje odbędą się w Poznaniu, Łodzi oraz Lublinie i 9 innych miastach. Tam okaże, czy tamtejsi akademiccy piloci pobiją wyniki z pierwszego warszawskiego odcinka.
Trójka najlepszych zawodników z Polski weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z finalistami z ponad 60 krajów. Finał odbędzie się w Hangarze 7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej - „Flying Bulls” i zarazem muzeum lotnictwa.

Więcej informacji na temat Red Bull Paper Wings, kalendarz wszystkich przystanków kwalifikacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.redbullpaperwings.com


  


 

 
miejsce wydarzenia:
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej


 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją