ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
Kraków
miasto Redakcji Portalu :) 
Augustów
Bałtów
Bydgoszcz
Gdańsk
Gliwice
Katowice
Kwidzyń
Lublin
Myślenice
Niepołomice
Opole
Pacanów
Poznań
Pruszków
Radomsko
Rybnik
Rzeszów
Siewierz
Toruń
Warszawa
Wieliczka
Wrocław
Zator
RELACJE
Prawo Powszechnego Ciążenia zostało złamane
« start     27/11/2014
Konstruktorzy próbowali stworzyć powietrzne maszyny, które w bezpieczny sposób są w stanie z kilkunastu metrów szybować i wylądować w wyznaczonym celu. Prócz osiągnięcia głównego celu, którym był brak uszkodzeń jajka znajdującego się wewnątrz powietrznej konstrukcji, jury oceniało show jakie drużyna zrobiła w trakcie swojego występu. Najlepsza okazała się drużna „Simr Bulls” w składzie Wojciech Proszak, Szymon Płotczyk oraz Adam Padlewski.

Konstruktorzy wykazali się kreatywnością wykorzystując różne wariancje spadochronów jednocześnie wykonując show, które nie zostało nie zauważone przez jury w składzie Przewodnicząca Samorządu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Krzysztof Czuchra, dr Tomasz Traczyk oraz profesjonalna kitesurferka – Asia Litwin.

Wyniki:
1. Drużyna „Simr Bulls” - Kapitan Wociech Proszak.
2. Drużyna „Jajecznica” - Kapitan Marcin Kulesza.
3. Drużyna „Hydraulicy” - Kapitan Marta Nasiłowska.

Jury oceniało występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

Kryteria oceny:
Jajko musiało bez uszkodzeń wylądować.
Jajko musiało dotknąć ziemi.
Konstrukcja musiała wylądować w strefie lądowania.
Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny.
Waga jajka musiała przekraczać 53 g. Jajko zostało dostarczone przez organizatora. Powietrzna konstrukcja nie mogła zajmować więcej niż 1 m³.

Warszawa była czwartym na mapie przystankiem gdzie odbyły się zawody Red Bull Gravity Challenge. Pozostał tylko Toruń, gdzie 1 grudnia 2014 roku zawodnicy rzucą wyzwanie grawitacji.

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast wygra wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody rzeczowe.

Flyspot jest to jedyny w Polsce tunelu aerodynamiczny, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji! Więcej informacji o Flyspot na stronie internetowej.
  


 

 
miejsce wydarzenia:
Politechnika Warszawska
ul. Koszykowa 75


 


 
 
 
 
 Copyright © 2002-2011


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją