Reprezentanci organizacji zrzeszających seniorów z Małopolski, Śląska, oraz ziemi łódzkiej skrzyżowali swoje rakiety podczas Mistrzostw Polski w speed-ballu dedykowanych seniorom. Spotkanie miało charakter międzypokoleniowy. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat a najstarszy 81 lat. Zawody zostały podzielone na trzy turnieje z podziałem na płeć. Dodatkowo zostały wprowadzone kategorie wiekowe, aby wyrównać szanse starszych zawodników.
Atmosfera na turnieju przerosła nasze oczekiwania. Zawody międzypokoleniowe to było jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w tym roku. Zarówno grupy młodzieżowe, jak również seniorzy pokazali duże zaangażowanie. Ten potencjał trzeba wspierać. Seniorzy, którzy wzięli udział w wydarzeniu to pionierzy speed-balla w swoich społecznościach. To ważna zmiana społeczna, bo kreuje inny obraz postrzegania osób starszych. Zazwyczaj wszystko co nowe jest domeną młodych ludzi. A tymczasem seniorzy też potrafią zaskoczyć swoją kreatywnością, zaangażowaniem i wynikami sportowymi – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia, które było organizatorem zawodów.
Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Na ziemi myślenickiej speed-ball rozwija się dzięki członkom Stowarzyszenia Sportownia. To tutaj powstała także pierwsza w Polsce grupa seniorów trenujących speed-ball.
PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.
WYDARZENIE WSPIERAŁA GMINA I MIASTO DOBCZYCE.