POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE

Ogólnopolskie starcie najlepszych speed-ballistów.

27-06-2024
VII Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Speed-ballu.

06-03-2024
Seniorzy Innowatorzy na wizycie studyjnej w Małopolsce.

12-11-2023
Przystanek Natura w Porębie z nową kuchnią.

Nowe Rekordy Polski.
Podsumowanie sezonu w Stowarzyszeniu Sportownia.

31-10-2023
RELACJE
27-06-2024
W połowie czerwca hala sportowa na myślenickim Zarabiu zamieniła się w arenę zmagań szybkiej piłki i rakiet.
W dniach 15-16 czerwca 2023 roku w Myślenicach rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-ballu.

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z różnych stron Polski reprezentujących czołówkę
polskiego speed-balla. Młodzi speed-balliści rywalizowali w konkurencjach indywidualnych
i drużynowych. Zawody zostały rozegrane w 8 konkurencjach, a turnieje odbywały się
równolegle na 10 kortach. W sobotę miała miejsce faza grupowa. W niedzielę zostały
rozegrane kluczowe mecze półfinałowe i finałowe.

Zawodnicy ze Sportowni znaleźli się w ścisłej czołówce zdobywając podium w każdej
konkurencji. W dwudniowej rywalizacji zawodnicy ze Sportowni wywalczyli łącznie 8 medali.

Zawody zostały zrealizowane pod Patronatem Honorowym Jarosława Szlachetki -
Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

„Początek sezonu był dla nas bardzo aktywny. W styczniu nasi zawodnicy wyjechali na
szkolenia do Egiptu, w maju gościliśmy egipskiego trenera, który szkolił naszych
zawodników. To był dobry i intensywny czas, co pokazują wyniki sportowe. Jesteśmy dumni z
tego, co pokazali nasi zawodnicy. Rośniemy w siłę nie tylko poprzez wyniki sportowe,
ale też przez liczbę zawodników. Grono miłośników speed-balla z roku na rok się powiększa. To
daje nam motywację.” – mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 10 lat temu i
zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie
mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji
prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia.