ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
RELACJE
  Default.php?relacjePage=1 Default.php?relacjePage=8  9 z 10  Default.php?relacjePage=10 Default.php?relacjePage=10
Mistrz kierownicy kontra naukowe teorie
4 grudnia 2014 roku na Politechnice Warszawskiej odbył się nietypowy wykład z cyklu Red Bull Ryzyk Fizyk! Profesjonalny sportowiec Michał Kościuszko wraz z przedstawicielem świata nauki dr inż. Adamem Sieradzkim z Politechniki Wrocławskiej dokonali teoretyczno-praktycznej analizy budowy samochodu rajdowego WRC.
08-12-2014 Warszawa
 
więcej...
KONSTRUKTORZY KONTRA GRAWITACJA!
Studenci rzucili wyzwanie grawitacji i skutecznie się temu prawu przeciwstawili. W pięciu polskich miastach - Wrocławiu, Gliwicach, Łodzi, Warszawie oraz Toruniu odbyły się zawody Red Bull Gravity Challenge. Celem uczestników (3-osobowych drużyn) było sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło w wyniku lotu z kilkunastu metrów. Konstruktorzy stworzyli powietrzne maszyny, które skutecznie przeciwstawiły się grawitacji. Prawo powszechnego ciążenia Sir Isaaca Newtona zostało podważone przez studentów!
04-12-2014 Warszawa
 
więcej...
Prawo Powszechnego Ciążenia zostało złamane
24 listopada 2014 roku na Politechnice Warszawskiej odbyły się zawody Red Bull Gravity Challenge. Studenci rzucili wyzwanie grawitacji i skutecznie się temu prawu przeciwstawili. Celem 3-osobowych drużyn było sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło. Wystartowało 10 zespołów, wśród których najlepsza okazała się drużyna o nazwie „SIMR Bulls”, prowadzona przez kapitana Wojciecha Proszaka!
27-11-2014 Warszawa
 
więcej...
Adopcja Serca to także wychowanie. Relacja z sympozjum
Celem adopcji serca, nazywanej także „adopcją na odległość”, jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom z najuboższych rodzin w krajach tzw. globalnego południa. Dzieci jednak nie wykorzystają dobrze tej szansy, jeśli jednocześnie nie będą miały poczucia bezpieczeństwa i nie będą czuły się kochane.
09-10-2014 Warszawa
 
więcej...
Zwierzęta w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie pobłogosławione
16 sierpnia w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie odbyły się uroczystości odpustowe połączone z obrzędem błogosławieństwa zwierząt. Te n niezwykły obrzęd odbywa się tu od trzystu lat. Zgromadził jak zwykle wielu parafian i pielgrzymów z najodleglejszych zakątków naszego kraju.
26-08-2014 Ostrów Wielkopolski
 
więcej...
Kryształowe Zwierciadła rozdane! Ochojska, Stuhr, Kurzak, Celińska, Smarzowski nagrodzeni
27 maja br. w ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie zostały wręczone Kryształowe Zwierciadła – nagrody miesięcznika „Zwierciadło” przyznawane wybitnym osobowościom świata kultury, sztuki, nauki i życia publicznego. Nagrodę specjalną dla człowieka dialogu, który łączy, a nie dzieli otrzymała Janina Ochojska. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż była połączona z jubileuszem wydania 2 000 numeru Zwierciadła.
29-05-2013 Warszawa
 
więcej...
Muzeum 6D – Maszoperia już otwarte
O to nam chodziło – mówi Rafał Bartkowiak Prezes Zarządu COT Sp. z o. o. - chcieliśmy stworzyć miejsce, które będzie jednocześnie pełniło rolę edukacyjną i rozrywkową. Wygląda na to, że nam się udało. Zważywszy na zainteresowanie zwiedzających, a także liczne przybycie przedstawicieli mediów, utwierdzam się w przekonaniu, że po raz kolejny udało nam się stworzyć ofertę atrakcji adekwatną do oczekiwań polskich turystów. Bardzo się z tego cieszę i jednocześnie wierzę, że każdy turysta dopisze Muzeum 6D do swojej listy miejsc obowiązkowych do zwiedzenia podczas pobytu w Kołobrzegu.
08-05-2013 Kołobrzeg
 
więcej...
Kreacja Carlo Rossi z tysięcy płatków róż hitem tegorocznego Fashion Week Poland
Oszałamiająca suknia Carlo Rossi, wykonana z ponad 50 000 tysięcy naturalnych czerwonych płatków róż, podbiła serca publiczności podczas pierwszego dnia pokazów na FashionPhilosophy Fashion Week Poland
w Łodzi.
22-04-2013 Łódź
 
więcej...
Po prostu „Ognia!”– poznaj zwycięzców konkursu na remix
Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród fanów muzyki. Wzięło w nim udział 57 uczestników, którzy zgłosili w sumie 99 remixów. Nowych wersji przeboju „Ognia!” w serwisie Soundcloud.com wysłuchało ponad 22 tysiące internautów, a konkursową zakładkę na stronie www.meskiegranie.pl odwiedziło ponad 23 tysiące osób.
20-09-2012 Żywiec
 
więcej...
Portowy finał z Laurie Anderson
Siedemnasta edycja odmienionego Portu Literackiego za nami. Po raz pierwszy festiwal, którego program tradycyjnie napisany został przez Artura Bursztę, zorganizowała Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy. Być może nie wszystko od strony organizacyjnej zadziałało perfekcyjnie, niemniej realizowana "od nowa" impreza, korzystająca z wieloletniego dorobku Biura Literackiego, stanowiąca prolog wydarzeń, jakie mają mieć miejsce w 2016 roku, ma ogromną szansę na odegranie jednej z głównych ról w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.
24-04-2012 Wrocław
 
więcej...
 
   9 z 10 
 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją